בורקינה פאסו: 35 אזרחים נרצחו במתקפת ג'יהאד

בורקינה פאסו: 35 אזרחים נרצחו במתקפת ג'יהאד
המתקפה התפתחה ליום קרב עם הצבא המקומי, שהצליח לחסל כ-80 מחבלים. שבעה חיילים נהרגו במהלך הקרב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טרור בבורקינה פאסו
צילום: צילום: אי-פי

35 אזרחים נרצחו הלילה (רביעי) בבורקינה פאסו במתקפת טרור של פעילי ג'יהאד אסלאמי. המתקפה התפתחה ליום קרב עם הצבא המקומי, שהצליח לחסל כ-80 מחבלים. שבעה חיילים נהרגו במהלך הקרב במדינה שנמצאת במערב אפריקה. במתקפה, שאירעה בעיקר ארבינדה, סמוך לגבול עם מאלי, נהרגו 31 נשים. הממשלה הכריזה על יומיים של אבל.

נשיא בורקינה פאסו, רוק מארק כריסטיאן קאבורה, אמר: "הפעולה ההרואית של חיילינו אפשרה לנטרל 80 מחבלים". במשך שנים נחסכה מבורקינה פאסו הקיצוניות האסלאמית שנראתה זמן רב מעבר לגבול במאלי, שם נדרשה התערבות צבאית בהובלת צרפת בשנת 2013 כדי להדיח את הג'יהאדיסטים מהשלטון בכמה עיירות מרכזיות.

המצב השתנה עם צמד פיגועים קטלניים בשנים 2016 ו -2017 בבירת אוגאדוגו, שני הפיגועים כוונו לנקודות שהיו פופולריות בקרב זרים. בפיגועים בשנה האחרונה נהרגו מאות בני אדם. לפחות 37 אזרחים נהרגו בחודש שעבר כשפעילי ג'יהאד ארבו לשיירה של עובדי חברת כרייה קנדית במזרח המדינה.

לפי נתוני האו"ם, התקפות תכופות בצפון ובמזרח המדינה כבר הביאו לכך שיותר מחצי מיליון איש עקרו ממקומות מגוריהם. בעוד שהצבא של בורקינה פאסו קיבל הכשרה הן מצרפת והן מארצות הברית, הוא לא הצליח עד כה לעצור את הזינוק במקרי אלימות קיצונית.

הפופולריים