מיסות וסנטה קלאוס: העולם חוגג את חג המולד

מיסות וסנטה קלאוס: העולם חוגג את חג המולד
ברחבי העולם ציינו הלילה את הולדת ישו. בבית לחם התקיימה מיסת החג המסורתית בנוכחות ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. האפיפיור פרנציסקוס ערך את מיסת החג בבזיליקת פטרוס הקדוש שבוותיקן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חגיגות כריסטמס בהודו, דצמבר 2019
צילום: צילום: אי-פי

בעולם הנוצרי ציינו הלילה (שלישי) את חג המולד באירועים שונים. בכנסיית הבשורה בנצרת התקיימה המיסה המסורתית, בהשתתפות מאות אנשים ותיירים שהגיעו למקום. העיר התקשטה לכבוד החג בעצי אשוח וקישוטים זוהרים. בהמשך התקיימה המיסה הגדולה בכנסיית המולד בבית לחם, בנוכחות יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

המיסה המסורתית בכנסיית המולד בבית לחם, הלילה (צילום: רויטרס)

בוותיקן ערך האפיפיור פרנציסקוס את מיסת חג המולד בבזיליקת פטרוס הקדוש בנוכחות אלפי מתפללים. בדרשה שנשא במהלך האירוע אמר האפיפיור בן ה-83 כי "חג המולד מזכיר לנו שאלוהים ממשיך לאהוב את כולנו, אפילו את הגרועים שבינינו".


מיסת חג המולד בוותיקן, הלילה (צילום: רויטרס)

בהודעת חג המולד המלכותית ששודרה הלילה בבריטניה, תיארה המלכה אליזבת את השנה החולפת "רבת מהמורות". המלכה בת ה-93, אמנם לא התייחסה באופן מפורש לתהליך הברקזיט, אך אמרה שצעדים קטנים שנעשים באמונה ובתקווה יכולים להתגבר על מחלוקות ממושכות ולהביא להרמוניה ולהבנה.עץ אשוח במוסקווה (צילום: אי-פי)


סנטה קלאוס ליד כנסיית הנוטרדאם (צילום: אי-פי)

ראש הכנסייה האנגליקנית בנצרת, נאיל אבו רחמון, הסביר בריאיון לתוכנית "ערב ערב" מה הביא את ההמונים לעיר: "מאמינים ומתפללים שישוע יוולד פעם נוספת בלב, בבית ובקהילה שלנו". הוא פירט על ההכנות שעשו בעיר לקראת החג ואלפי התיירים שמגיעים למקום.


ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר ברכה לחג המולד ומסר: "מדינת ישראל היא ההתגשמות של כל כך הרבה נבואות ושל הערכים המקודשים לנו ביותר. אנו חולקים ציוויליזציה משותפת, הציוויליזציה היהודית-נוצרית, שהעניקה לעולם את ערכי החירות, חירויות הפרט, קדושת החיים והאמונה באל אחד. אנו גאים במסורותינו. אנו גאים בידידינו הנוצרים".

הפופולריים