תכתובות מייל חושפות: כשעתיים אחרי שיחת טראמפ עם זלנסקי – הסיוע לאוקראינה הוקפא

כשעתיים לאחר שיחת טראמפ–זלנסקי הסיוע הוקפא
תכתובות מייל חושפות כי ההחלטה להקפיא את הסיוע הכלכלי התקבלה בסמוך לשיחת הנשיאים • הבית הלבן: "לחשיפה אין כל משמעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וולודימיר זלנסקי
צילום: צילום: אי-פי

פרשת אוקראינה־גייט: תכתובות מייל שהותרו לפרסום אתמול (שבת) חשפו כי ההוראה להשהות את הסיוע הצבאי לקייב התקבלה כשעתיים לאחר שיחת הנשיא דונלד טראמפ ומקבילו ולדימיר זלנסקי.

• לתכתובת המלאה

ארגון התחקירים ללא מטרות הרווח, Center for Public Integrity, חשף, במסגרת חוק חופש המידע, 146 עמודים של תכתובות דואר אלקטרוני בין בכירים במחלקת התקציב בבית הלבן והפנטגון. על פי התמלילים עולה כי ב־25 ביולי כתב בכיר במחלקת התקציב מייק דופי כי קיבל הנחייה לעצור את הסיוע לאוקראינה: "על בסיס הנחייה שקיבלתי ולאורה של הבקשה לבחון מחדש את הסיוע לאוקראינה – אנא עצרו את כל מחויבותינו לקרנות הסיוע האלה".

רשת אן־בי־סי ביקשה את תגובת הפנטגון – אך היא לא התקבלה עד לשעה זו, ומהבית הלבן נמסר כי לחשיפה "אין כל משמעות".

כבר בחודש שעבר פורסם כי אוקראינה הייתה מודעת בחודש יולי לכך שארצות הברית הקפיאה את הסיוע הביטחוני שהייתה אמורה להעביר לה. סגנית עוזר שר ההגנה, לורה קופר, אמרה לוועדת המודיעין של בית הנבחרים כי תכתובות שהגיעו לאנשי צוותה מעידות על כך שאוקראינה החלה להביע דאגה באשר לעתיד הסיוע הביטחוני כבר ב־25 ביולי, היום שבו שוחח הנשיא טראמפ עם נשיא אוקראינה זלנסקי. גילוי זה סותר את טענות הרפובלקנים והנשיא, לפיהן לא נוצר מצב של "תן וקח" משום שאוקראינה כלל לא הייתה מודעת בשעתו לכך שסיוע זה הוקפא.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים