רוסיה וגרמניה נגד העיצומים האמריקניים על צינור הנפט שיחבר ביניהן

רוסיה וגרמניה נגד העיצומים האמריקניים על הנפט
סנאטור רוסי אמר כי מדינתו חייבת לעמוד בלוח הזמנים לסיום הצבת הצינור שייחבר בין רוסיה לאירופה • גרמניה מאשימה את ארצות הברית בהתערבות בענייניה הפנימיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נורד סטרים 2
צילום: אי-פי

פרויקט קו הנפט שיחבר את רוסיה לאירופה: סנאטור רוסי בכיר אמר היום (שבת) לסוכנות הידיעות הרוסית כי רוסיה חייבת לעמוד בלוח הזמנים של בניית צינור הגז "נורד סטרים 2", שמחבר בינה לבין אירופה. זאת לאחר שהפרויקט הושהה כדי להימנע מעיצומים אמריקניים.

במקביל, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חתם על אישור הצעת חוק הנוגעת להטלת עיצומים על קו הצינורות. בעזרת הצינור רוסיה מתעתדת לייצא גז טבעי לאירופה. בארצות הברית חוששים שצינור הגז יגביר את השפעתו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, על מדינות אירופה.

בתוך כך, גרמניה מאשימה את ארצות הברית בהתערבות בענייניה הפנימיים בעקבות הטלת העיצומים האמריקניים על חברות שלוקחות חלק בהנחת קו צינור הנפט. העיצומים, כאמור, מכוונים לחברות שעובדות על הנחת הצינורות בפרויקט שעלותו 10 מיליארד אירו והשלמתו צפויה בתחילת שנת 2020.

החברה השוויצרית Allseas הודיעה מוקדם יותר היום כי השעתה את פעילותה בפרויקט. באיחוד האירופי ביקרו את ההחלטה להטיל עיצומים על חברות אירופאיות, ומלשכתה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נמסר כי העיצומים "ייפגעו בחברות גרמניות ואירופאיות ויהוו התערבות בעניינינו הפנימיים". קו הנפט אמור לעבור באזורים כלכליים בלעדיים ובמים טריטוריאליים של חמש מדינות – גרמניה, דנמרק, רוסיה, פינלנד ושוודיה.

הפופולריים