פרשת ההטרדות המיניות בכנסייה: האפיפיור הורה על הסרת האיפול

ההטרדות בכנסייה: האפיפיור הורה על הסרת סודיות
ההחלטה תאפשר לכנסייה להעביר מסמכים לרשויות על מנת לבדוק טענות בגין הטרדה מינית בזמן אמת • ההחלטה מחייבת את מדינת הוותיקן וכל הכנסיות הקתוליות בעולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האפיפיור בנגסאקי, נובמבר 2019
צילום: צילום: אי-פי

החלטה דרמתית בפרשת ניצול הילדים בכנסייה הקתולית: האפיפיור פרנציסקוס החליט היום (שלישי) להסיר את הסודיות על מקרי הניצול וההטרדה של קטינים, דבר שיאפשר לרשויות לבדוק מקרים שהתרחשו בין כותלי הכנסייה. החלטתו של פרנציסקוס מחייבת את מדינת הוותיקן וכל הכנסיות הקתוליות בעולם.

ההחלטה החדשה תאפשר. כאמור, לכנסייה הקתולית להעביר מסמכים רלוונטיים לרשויות במדינות שונות על מנת לבדוק מקרים שהתרחשו בין כותלי הכנסייה. כחלק מהמלך, קורבנות למקרים שנודעו לכנסייה יקבלו עתה מידע הודות ההחלטות שהתקבלו בעניינם.

זו לא הפעם הראשונה שבה האפיפיור פרנציסקוס פועל נגד מקרים של הטרדות בכנסייה. בחודש פברואר השנה באופן תקדימי, הכיר האפיפיור בתהעללות המינית שחווות נזירות בכנסייה על ידי כמרים ובישופים. "יש כמרים ובישופים שעושים את זה", צוטט האפיפיור בדיווח של רשת CNN. "זו בעיה, ואנחנו עובדים על זה כבר זמן מה".

פרנציסקוס ציין כי הוותיקן "השעה כמה אנשי דת", והזכיר מקרה של מסדר נזירות בצרפת, שבעניינו פעל קודמו בתפקיד בנדיקטוס ה-16. "לאפיפיור בנדיקטוס היה האומץ לפרק מסדר נשי בעל מעמד בגלל העבדות שנשים נכנסו אליה, גם עבדות מינית, שנוהלה על ידי כמרים ועל ידי המייסד של המסדר", אמר פרנציסקוס.

הפופולריים