שר החוץ בממשלת הצללים של ונצואלה: "נחדש את היחסים עם ישראל"

ממשלת הצללים בוונצואלה: נחדש היחסים עם ישראל
בורחס: "אנחנו רוצים לבנות מחדש את הקהילה היהודית שלנו בוונצואלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ בממשלת הצללים בוונצואלה חוליו בורחס
צילום: -

שר החוץ בממשלת הצללים של ונצואלה חוליו בורחס אמר השבוע כי אם הם ייבחרו לשלטון "נחדש את היחסים עם ישראל". בריאיון שפורסם הערב (שבת) בתוכנית "רואים עולם" בכאן 11 אמר בורחס ליעקב אחימאיר כי "לקהילה היהודית במדינה יש תפקיד חשוב במונחים היסטוריים ותרבותיים. לאחר שרבים עזבו - אנו מעוניינים לבנות את הקהילה מחדש".

צפו בריאיון המלא עם שר החוץ בורחס

שר החוץ בממשלתו של חואן גוואיידו, מנהיג ההתנגדות לנשיא ונצואלה התייחס למשבר במדינתו ואמר כי "אנחנו עובדים קשה מאוד באמצעות לחץ בין-לאומי ופנימי כדי להשיג תוצאה. אנחנו קוראים לבחירות חופשיות בארצנו ללא מדורו".

בורחס הדגיש כי "זו מטרה בין-לאומית להילחם נגד מדורו. ממשלתו תומכת טרור באזור. צריך להתגבר על האנטישמיות ועל הערכים האנטי מערביים". על המצב ההומינטרי הרעוע בדרום אמריקה אמר בורחס כי "כחמישה מיליון איש עזבו לחו"ל, והשנה נגיע לשמונה מיליון - בגלל העוני, משבר בזכויות אדם והיעדר דמוקרטיה".

על ההתערבות האמריקנית במדינה אמר בורחס כי "נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ דחף חזק מאוד גם בוונצואלה וגם בקובה להגיע לדמוקרטיה. אנחנו צריכים לדחוף עוד יותר חזק כדי לשבור את הדיקטטורה". על התערבות צבאית מצד ארצות הברית אמר שר החוץ כי "אנחנו מעדיפים פיתרון פוליטי, אבל עלינו להיות מודעים שלבסוף כל פיתרון, אפילו שימוש בכוח יכול להיות מותר - למען השלום, הדמוקרטיה".

 

הפופולריים