התובע הכללי של ניו ג'רזי: אירוע הירי נחקר כטרור על רקע אנטישמי

התובע הכללי של ניו ג'רזי: הירי - טרור
בתיעוד נוסף מהאירוע נראים שני היורים פותחים באש תוך כדי שהם רצים לעבר המרכול הכשר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד היורים בניו ג'רזי, 12 בדצמבר 2019
צילום: מצלמות האבטחה

יומיים אחרי אירוע הירי במרכול הכשר, התובע הכללי של ניו ג'רזי, גורביר גרוואל, הודיע היום (חמישי) כי הוא נחקר כאירוע טרור פנימי על רקע אנטישמי. בכך, הפריך גרוואל את הדיווחים על כך שמניע נפשי של היורים הוא העומד במרכז החקירה. תחילה, במשך שעות ארוכות, ההערכה הייתה שהרקע לאירוע הוא פלילי, ולפי דיווחים מדובר היה בעסקת סמים שהסתבכה. לאחר מכן הודיע ראש עיריית ג'רזי סיטי, סטיב פולופ, שהמרכול היה יעד התקיפה של החשודים.


התובע הכללי של ניו ג'רזי מודיע על הגדרת אירוע הירי בעיר כטרור אנטישמי. צילום: אי-פי

בתיעוד נוסף מהאירוע שפורסם היום ממצלמות אבטחה נראים ונשמעים שני היורים פותחים באש, תוך כדי שהם מתקרבים למרכול הכשר. לאחר מכן נראה יהודי נמלט מהמקום. החשודים, שהתבצרו במרכול, רצחו את משה הירש דויטש בן ה-24, לאה מינדל פרנץ בת ה-33, שוטר ואזרח נוסף, עד שלבסוף נורו למוות בידי המשטרה. בעקבות האירוע, הודיעה משטרת ניו יורק על הגברת האבטחה על הקהילה היהודית ואתריה.

הסנאטור הרפובלקיני הבכיר מרקו רוביו הגיב להגדרת האירוע כפעולת טרור מטעמים אנטישמיים ואמר: "אנטישמיות היא רעל עתיק ומרושע הממשיך לרדוף אותנו. התקיפה בהשראת השנאה של יום שלישי האחרון הינה רק תזכורת טרגית נוספת".

לדברי מנכ"ל הליגה נגד השמצה ג'ונתן גרינבלט, "אנחנו הרוסים. השנאה חייבת להסתיים. לעולם לא נשכח את הקורבנות שחייהם נלקחו ללא רחם בשמה של השנאה".


הלווייתו של משה הירש דויטש אתמול. צילום: אי-פי

הפופולריים