אירוע הירי במרכול בניו ג'רזי נחקר כפעולה אנטישמית

אירוע הירי בניו ג'רזי נחקר כפעולה אנטישמית
הניו יורק טיימס: אחד החשודים בירי פרסם לפני האירוע פוסטים אנטישמיים. ראש העירייה סטיבן פולופ אמר כי בדיקה של מצלמות האבטחה במרכול הכשר שבו התבצרו שני היורים מלמדת שהם לא הגיעו למקום באקראי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרוגי הפיגוע בג'רזי
צילום: צילום מסך

כ-20 שעות אחרי אירוע הירי הקטלני במרכול הכשר בניו ג'רזי, ארצות הברית, ראש עיריית ג'רזי סיטי, סטיבן פולופ, הודיע היום (רביעי) כי החקירה מתייחסת לתקיפה כפעולה אנטישמית. זאת בהתבסס על סרטוני אבטחה המציגים את ההכנה שעשו המפגעים מחוץ למרכול שבו התבצרו, המלמדים כי הם לא הגיעו למקום באקראי. מוקדם יותר הוא אישר כי המרכול היה מטרתם של החשודים בירי.


החשודים בירי הם דיוויד אנדרסון ופרנסין גרהאם. על פי דיווח ב"ניו יורק טיימס", היה אנדרסון בעברו חבר בקבוצת השחורים העבריים, וברשתות החברתיות שלו הופיעו התבטאויות אנטי יהודיות ואנטי משטרתיות.


מסע הירי החל כשהשוטר ג'וזף סילס ניגש אל אנדרסון וגרהאם במסגרת חקירה. הם ירו בו למוות, נמלטו במכונית גנובה והתבצרו במרכול. במהלך חילופי האש עם המשטרה נהרגו שני יהודים שהיו במרכול, אזרח נוסף וסילס. אנדרסון וגרהאם נורו למוות על ידי כוחות המשטרה.

ההרוגים היהודים הם חסיד סאטמר, משה הירש דויטש בן 24, ולאה מינדל פרנץ בת 33, אחותו של הזמר יולי גרינפלד ונכדתו של בעל מאפייה ידועה מאוד בארצות הברית.

הפופולריים