התפרצות הר הגעש בניו זילנד: מניין ההרוגים עלה לשישה

הר הגעש בניו זילנד: נקבע מותו של הרוג שישי
מפכ"ל המשטרה: "לפי שעה ישנם שמונה נעדרים, סביר מאוד שאף אחד מהם לא נותר בחיים". ראש רשויות החירום האזרחיות: חשש להתפרצות נוספת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפרצות הר געש "האי הלבן" בניו זילנד, 09.12.19
צילום: צילום: אי-פי

יום לאחר התפרצות הר הגעש בניו זילנד: המשטרה הניו זילנדית הודיע היום (שלישי) כי מניין ההרוגים בהתפרצות הר הגעש "האי הלבן" אתמול עלה לשישה. ראש רשויות החירום האזרחיות במדינה, שרה סטיוארט-בלאק, אמרה במסיבת עיתונאים כי ישנה אפשרות של עד 50% להתפרצות נוספת זהה בעוצמתה.

מפכ"ל המשטרה הניו-זילנדית, ג'ון טיימס, אמר כי ישנם שמונה נעדרים ושסביר מאוד שאף אחד מהם לא נותר בחיים. המפכ"ל הוסיף שברגע שיהיה ניתן לנתח את הגופות, שלפי שעה מכוסות באפר, תיפתח חקירה פלילית בקשר לנסיבות מותם של ההורגים ומדוע הסיורים באזור נמשכו למרות האזהרות. במדינה הביעו חשש כבד לחייהם של חלק מהפצועים שסובלים מכוויות המכסות 70% מגופם ואף יותר.


אתמול לפנות בוקר התפרץ הר הגעש "האי הלבן", אזור לא מיושב, אך מתויר, מצפון-מזרח לעיר טאורנגה באי הצפוני. הרשויות הכריזו על מצב כוננות בדרגה ארבע מתוך חמש. על פי כמה דיווחים, 20 בני אדם נפצעו. מהדיווחים הראשונים עלה כי בשעת ההתפרצות, 14:30 לפי השעון המקומי, היו במקום כמאה בני אדם.

אקל סיוון, תושב ניו זילנד שמתגורר בעיר טאורנגה הסמוכה לאי הלבן, סיפר בריאיון לכאן רשת ב: "מה שקורה שם זה גיהינום". "כולם יושבים מודאגים, ומחכים לראות מה עלה בגורל קבוצת התיירים שיצאה לשם".

הפופולריים