הליך הדחת טראמפ - הסעיפים נחשפו: "ניצל סמכותו לרעה ושיבש עבודת הקונגרס"

סעיפי הדחת טראמפ נחשפו: ניצל לרעה את סמכותו
יושב ראש ועדת המשפט אמר כי סעיפי האישום מצביעים על כך שנשיא ארצות הברית עבר עבירות חמורות המחייבות את הדחתו • הסעיפים יובאו להצבעה בקרוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר בית הנבחרים פלוסי ונשיא ארצות הברית דולנד טראמפ
צילום: רויטרס ואי פי

תהליך הדחת הנשיא טראמפ: הקונגרס האמריקני הציג היום (שלישי) את סעיפי ההדחה נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הקשורים להתנהלותו מול אוקראינה – שימוש לרעה בסמכותו כנשיא ושיבוש של עבודת הקונגרס.

היושבת ראש ננסי פלוסי וראשי ועדות הקונגרס, המעורבות בחקירת הדמוקרטים בבית הנבחרים, הציגו את ההחלטה במסיבת עיתונאים בגבעת הקפיטול. יושב ראש ועדת המשפט ג׳רי נאדלר אמר כי סעיפי האישום מצביעים על כך שטראמפ עבר עבירות חמורות המחייבות את הדחתו. סעיפי ההדחה צפויים להגיע להצבעה בקרוב.

מטה הבחירות של טראמפ בתגובה להחלטה: "הדמוקרטים עושים הצגה פוליטית כי הם יודעים שאין להם מועמד שיוכל להתמודד מול טראמפ בבחירות הבאות".

לפני כשבוע, יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי ציינה כי טראמפ השתמש לרעה בכוחו הנשיאותי ושיבש את עבודת הקונגרס, אולם לא ציינה מה יהיו סעיפי ההדחה שיובאו להצבעה. במפלגה הדמוקרטית שקלו לנסח כמה סעיפי הדחה שכוללים עברות של ניצול סמכות לרעה, שוחד והפרת הנחיות הקונגרס.

קודם לכן, ועדת המודיעין של הבית הנבחרים אישרה את דוח סיכום הדיונים בשימוע להדחתו של טראמפ. הדוח אושר ברוב קולות הדמוקרטים, שהובילו את הוועדה, ובו נקבע שטראמפ פעל שלא כשורה והשתמש לרעה בכוחו כשניסה ללחוץ על נשיא אוקראינה לחקור את יריביו הפוליטיים – בתמורה לקבלת סיוע צבאי.

הפופולריים