תושב ניו זילנד על התפרצות הר הגעש: "מה שקורה שם זה גיהינום"

תושב ניו זילנד על התפרצות הר הגעש: זה גיהינום
אקל סיוון, שמתגורר בעיר טאורנגה הסמוכה לאי הלבן, סיפר בריאיון לכאן רשת ב כי "כולם יושבים מודאגים, ומחכים לראות מה עלה בגורל קבוצת התיירים שיצאה לשם". המשטרה המקומית מעריכה כי אין עוד ניצולים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הר הגעש באי הלבן בניו זילנד
צילום: צילום: רויטרס

לאחר שעות של חיפושים אחר נעדרים בעקבות ההתפרצות לפנות בוקר (שני) של הר הגעש "האי הלבן", בהן כוחות החילוץ התקשו לפעול באזור בגלל התנאים הקשים, המשטרה המקומית מעריכה כי אין עוד ניצולים מהאי. "מה שקורה שם זה גיהינום", אמר אקל סיוון, תושב העיר טאורנגה, בריאיון לתוכנית בחצי היום עם אסתי פרז בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם אקל סיוון מניו זילנד בכאן רשת ב

טאורנגה נמצאת במרחק של כ-40 ק"מ מהאי שבו שוכן הר הגעש, מכיוון דרום מערב. סיוון סיפר: "רואים מכאן את תימרות העשן. עשן צהוב. רוב התיירים שיצאו לשם היו על האי בעת ההתפרצות. חלק מכוחות ההצלה מגיעים לשם בסיכון עצמי מאוד גבוה. מנסים בכל הכוח להגיע לאי ולחלץ, אבל אי אפשר להנחית שם מסוקים וסירות לא יכולות להגיע.

"פה לא מתפנים כי זה עדיין במרחק של 48 ק"מ מהחוף. אבל כולם יושבים מודאגים, ומחכים לראות מה עלה בגורל קבוצת התיירים שיצאה לשם. ממש לא היו התראות על התפרצות. ככל שאני יודע, אין מידע על ישראלים שנמצאים שם".

מספר הנספים בהתפרצות עומד כעת על חמישה בני אדם. כ-20 בני אדם נוספים נפצעו. בעת ההתפרצות היו על ההר כ-50 בני אדם, רובם תיירים.

הפופולריים