טראמפ לבנק העולמי: "הפסיקו להלוות כסף לסין"

טראמפ לבנק העולמי: "הפסיקו להלוות כסף לסין"
הנשאי אמריקני טען כי לבייג'ינג יש מספיק כסף: "ואם אין - הם יוצרים אותו". במקביל הודיע טראמפ כי הוא משהה את החלטתו להגדיר את קרטלי הסמים במקסיקו ארגוני טרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בבית הלבן 12.09.19
צילום: צילום אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא הלילה (שישי) לבנק העולמי להפסיק להלוות כסף לסין והוסיף: "יש להם הרבה כסף, ואם אין - הם יוצרים אותו". הדברים באים על רקע מלחמת הסחר והמשא ומתן בין וושינגטון ובייג'ינג בעניין חתימת הסכם חדש בין המדינות. 

באמצע חודש אוקטובר חתמו ארצות הברית וסין על הסכם חלקי שמטרתו לקדם את סופה של מלחמת הסחר בין המדינות. ההסכם עסק בפיתרון המחלוקות בנושאי חקלאות, שער חליפין וזכויות קניין. על אף הניסיונות לחמם את היחסים, לפני כשבועיים חתם טראמפ על שני חוקים התומכים במפגינים למען הדמוקרטיה בהונג קונג, למרות התנגדותה של סין - שאיימה כי תנקוט "באמצעים נוקשים". טראמפ, שלא היה נלהב מהמהלך, חתם על החוקים בעקבות תמיכה גורסת של הקונגרס האמריקני בהם. 

טראמפ חוזר בו - קרטלי סמים במקסיקו לא יוגדרו ארגוני טרור

בתוך כך, הנשיא הודיע הלילה כי הוא משהה את החלטתו מלפני כשבועיים, להגדיר את קרטלי הסמים במקסיקו ארגוני טרור. טראמפ ציין כי הדבר התקבל בעקבות בקשתו של נשיא מקסיקו אנדרס מנואל לופס אוברדור. שר החוץ המקסיקני, מרסלו אברארד, אמר כי להחלטה של הנשיא האמריקני יהיו תוצאות טובות. 

לפי החוק בארצות הברית, אין להציע סיוע לארגון שהוכרז טרוריסטי. כמו־כן, חברים בארגון כזה אינם מורשים להיכנס לתחומי המדינה ועומדים לפני סכנת גירוש. החוק גם אוסר קשרים כספיים בין מוסדות פיננסיים בארצות־הברית לקבוצות טרור.

הפופולריים