שר החוץ האיראני: "ישראל ערכה ניסוי בטיל גרעיני"

שר החוץ האיראני: ישראל ערכה ניסוי בטיל גרעיני
באיראן מאשימים את ישראל על רקע היוודע על ניסוי שיגור של "מערכת הנעה רקטית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסוי שיגור מבסיס במרכז, דצמבר 2019
צילום: צילום: ד. ל, עומר פרי

שר החוץ של איראן ג'וואד זריף התייחס הערב (שישי) לניסוי של ישראל, שנערך בשמי הארץ. "ישראל ערכה ניסוי בטיל גרעיני", טען והוסיף כי ארצות הברית ומדינות אירופה לא מתלוננות על הכוח הגרעיני במערב אסיה, אבל זועמות על עלו "המפתחות כוח קונבנציונלי לצורכי הגנה".

מערכת הביטחון ביצעה הבוקר ניסוי שיגור של "מערכת הנעה רקטית" מבסיס במרכז הארץ. ממשרד הביטחון נמסר כי הניסוי נקבע מראש ובוצע כמתוכנן. לפני ההודעה פורסמו ברשתות החברתיות תמונות של שובל השיגור בשמי המרכז, והגולשים תהו מהו מקורו. 

עם זאת, לפי פרסומים זרים, ניסתה ישראל לא מכבר מערכת דומה. לדברי המקורות הזרים, מדובר במערכת הנעה של טילים בליסטיים לטווח של אלפי קילומטרים המסוגלים לשאת ראשי קרב גרעיניים.

בחודש יולי האחרון ביצעו ישראל וארצות הברית סדרת ניסויים במערכת הטילים חץ 3. הסדרה התקיימה באלסקה כדי לבחון יכולות של המערכת שאינן ניתנות לביצוע בישראל. במהלך הניסוי בוצע בין השאר יירוט מלא של טיל מטרה בגובה רב מחוץ לאטמוספירה. את סדרת הניסויים ביצעו מנהלת חומה במפא"ת, המנהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית, שבמשרד הביטחון, והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים MDA.

הפופולריים