"ההצלחה - בהשכלת המורים": מנכ"ל משרד החינוך האסטוני על הצלחת ארצו במבחני פיז"ה

"סוד ההצלחה טמון בהשכלת המורים"
מארט ליידמטס, שארצו הגיעה למקום השלישי במבחני פיז"ה אחרי סין וסינגפור, בריאיון לכאן רשת ב: "80% מן המורים באסטוניה מחזיקים בתואר שני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים באסטוניה
צילום: צילום: אי.פי

תוצאות מבחני פיז"ה: מנכ"ל משרד החינוך של אסטוניה, מארט ליידמטס, שארצו הגיעה למקום השלישי במבחני פיז"ה, אחרי סין וסינגפור, אומר כי סוד ההצלחה טמון בהשכלת המורים. בריאיון לערן סיקורל בתוכנית "השעה הבינלאומית" היום (רביעי) בכאן רשת ב סיפר ליידמטס כי 80% מן המורים במדינה מחזיקים בתואר שני והמעטים שאינם, נמצאים בתהליכי השלמה.

לדבריו, שכר המורים גבוה מן השכר הממוצע במשק והמדינה מקפידה על כיתות קטנות שאינן עולות על עשרים וארבעה תלמידים. הוא סיפר כי הלימודים במערכת החינוך האסטונית מתחילים בגיל שבע, כדי להבטיח שתלמידים רבים ככל האפשר יהיו מוכנים ללמידה. עוד אמר ליידמטס כי לישראל את יש כל הנתונים להצליח בחינוך. הוא קרא להגביר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות. 

אתמול פורסמו תוצאות מבחני פיז"ה הבינלאומיים ומהם עלה כי מערכת החינוך בישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפערים שבין המגזרים שבה. בין השאר עלה כי תלמידי המגזר הערבי בישראל נמצאים בתחתית טבלת מדינות ארגון ה-OECD. ציוני תלמידי ישראל בקריאה, מתמטיקה ומדעים נמצאים מתחת לממוצע המדינות המפותחות.

הפופולריים