גורמים בממשל האמריקני: ישנו מידע מודיעיני שאיראן מתכננת פיגוע נגד חיילינו במזרח התיכון

ארה"ב: יש מידע שאיראן מתכננת פגיעה בחיילינו
בישראל ובארה"ב מעריכים כי איראן מוכנה "להעז יותר, ולקחת סיכונים" כדי להגיב על פעולות נגדה או בניסיון לשבור את התיקו בעניין הסנקציות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוח אמריקני בסוריה
צילום: צילום: אי-פי

גורמים בממשל האמריקני אמרו היום (רביעי) לרשת CNN כי ישנו מידע מודיעיני חדש בשבועות האחרונים, המצביע על כך שאיראן מתכננת פיגוע נגד חיילים אמריקנים ואינטרסים אמריקניים במזרח התיכון. הגורמים אמרו כי "זוהתה תזוזת נשק וכוחות שייתכן ומתכוננים לבצע פיגוע, אם תינתן הוראה שכזו".

דוברת הפנטגון אמרה לאתר כי "אנו עוקבים אחר פעילות המשטר, ומוכנים להגן על חיילינו ועל האינטרסים שלנו באיזור". בישראל ובארצות הברית ישנה הערכה כי איראן שאחרי המתקפה על מתקני הנפט בערב הסעודית בספטמבר האחרון, היא איראן שמוכנה "להעז יותר, ולקחת סיכונים, כדי להגיב על פעולות נגדה או בניסיון לשבור את התיקו בעניין הסנקציות".

שלשום שוחח נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הבית הלבן הודיע כי השניים דנו, בין השאר, באיום הנשקף מאיראן. בתוך כך, תקף נתניהו בחריפות את ממשלות אירופה המנסות לעקוף את העיצומים האמריקניים על איראן. הוא קרא להן להצטרף להגברת הלחץ והעיצומים על טהרן, כפי שעשתה ארצות הברית. דבריו של נתניהו באים בהמשך להצהרתן של בלגיה, דנמרק, פינלנד, הולנד, נורבגיה ושבדיה מסוף השבוע, על הכוונה להצטרף למנגנון אינסטקס, שנועד לאפשר לאיראן לעקוף את העיצומים.

הפופולריים