19 מעבדות נשק ומחסנים: המשטרה האיטלקית במבצע נגד ניאו נאצים

המשטרה האיטלקית החלה במבצע נגד ניאו נאצים
נעצרו 30 פעילים נאו נאצים החשודים בתכנון פעולות אלימות נגד מהגרים וארגוני שמאל ובהקמת מפלגה נאצית באיטליה בשם "מפלגת הפועלים הלאומית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאו נאצים נעצרו באיטליה 28.11
צילום: -

יחידות העילית של המשטרה האיטלקית החלו היום (חמישי) במבצע למיגור קבוצות ניאו נאציות במדינה. במסגרת המבצע, נעצרו 30 פעילים החשודים בתכנון פעולות אלימות נגד מהגרים וארגוני שמאל ובהקמת מפלגה נאצית בארץ המגף בשם "מפלגת הפועלים הלאומית". כמו כן לא פחות מ-19 מעבדות לייצור נשק ומחסנים התגלו על ידי כוחות המשטרה.


לצד הכנות לייצור מטעני נפץ, נמצאו כמויות גדולות של רובים, אקדחים ורימונים לצידם גם חומרי תעמולה נאציים וספריהם של אדולף היטלר ובניטו מוסוליני. גוף עצמאי העוקב אחר פעילות אנטישמית במדינה ציין כי בשנת 2019 לבדה התבצעו כ-190 פעולות אנטישמיות או על רקע גזעי אחר באיטליה, נתון כפול מזה שהיה ב-2017.

בתחילת השבוע תלמידים בשיעור היסטוריה בארגנטינה יצרו קליפ בסגנון נאצי כחלק ממשימה כיתתית. התלמידים ביצעו פארודיה על השיר “Barbie Girl”, של הלהקה הדנית "Aqua" כאשר הם שרים בהתאמה: "ï'm a nazi girl". 

התלמידים התחפשו בלבוש נאצי ובסרטון הם נראים משפילים תלמידים הלבושים כיהודים או מוצגים כהומוסקסואלים. המורה נתנה לעבודה ציון 9 מתוך 10, והסרטון הפך לוויראלי. בעקבות המקרה המורה פוטרה, ובית הספר הביע את התנצלותו בפני הקהילה היהודית וכן הקהילה השחורה והקהילה ההומוסקסואלית.

הפופולריים