שלושה קצינים מאריות היום לא יזומנו לשימוע הדחה

3 קצינים מאריות היום לא יזומנו לשימוע הדחה
הצי האמריקני החליט שלא לזמן אותם לשימוע לאחר שטראמפ התערב באופן חריג למען מפקד הצוות שלהם שעמד בפני הדחה בעצמו. ממלא מקומו של מזכיר הצי הודיע שהם יטופלו באמצעים מינהלתיים אחרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדוארד גלאגר
צילום: צילום: רויטרס

הצי האמריקני הודיע הלילה (חמישי) שהחליט שלא לזמן לשימוע שלושה קצינים מיחידת העילית "אריות הים" בשל תקרית שהייתה עלולה להביא להדחתם מהיחידה. בצי הוחלט כך לאחר שנשיא ארצות הברית דולנד טראמפ התערב באופן חריג למען מפקד הצוות שלהם שעמד בפני הדחה.

ממלא מקומו של מזכיר הצי, תומאס מודלי, הודיע כי פגמים אפשריים בהתנהגותם של שלושת הלוחמים או בשיקול הדעת המבצעי שלהם יטופלו באמצעים מינהלתיים אחרים. בתחילת השבוע הנשיא האמריקני הודיע כי ימנה את השגריר בנורווגיה, קנת' בריית'ווייט, שהיה בעבר קצין בכיר בחיל הים, למזכיר הצי האמריקני במקומו של ריצ'רד ספנסר שפוטר. קודם לכן הודיע דובר הפנטגון כי שר ההגנה האמריקני, מארק אספר, ביקש מספנסר להתפטר משום שאיבד את האמון בו בעקבות ההתנהלות בעניינו של לוחם הקומנדו הימי שהואשם בפשעי מלחמה לאחר התערבות של ראשי הצי בחקירתו.

הלוחם, אדוארד גלאגר, מיחידת העילית "אריות הים" שחיסלה את אבו בכר אל-בגאדאדי, הורד בדרגה לאחר שהצטלם ליד גופת מחבל מארגון דאעש. אך טראמפ החליט להשיב לו את הדרגה שנלקחה ממנו. בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ כי לא היה שבע רצון מהתנהלות הצי בפרשה ומהיחס הגרוע שקיבל גאלגאר - אף שזוכה מן האישומים העיקריים נגדו.

הפופולריים