יוון: רעידת אדמה בעוצמה 6.4 הורגשה ליד כרתים

יוון: רעידת אדמה בעוצמה 6.4 הורגשה ליד כרתים
אדם אחד נפצע ונזק נגרם למבנה בעיירת החוף קיסאמוס • אמש נהרגו לפחות 14 אנשים ברעידת אדמה בעוצמה זהה באלבניה • כמה מדינות באירופה שלחו צוותים לסייע בחילוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רעידת אדמה באלבניה, נובמבר 2019
צילום: צילום: אי-פי

רעש אדמה בעוצמה של 6.4 בסולם ריכטר הורגש היום (רביעי) בדרום יוון, באזור כרתים. מקור הרעש היה בלב הים, במרחק 72 קילומטרים מערבית לאי כרתים. לפי שעה דווח על פצוע אחד ונזק שנגרם למבנה בעיירת החוף קיסאמוס שבצפון־מערב העיר.

אתמול נהרגו 14 בני אדם ברעידת אדמה בעוצמה זהה באלבניה, ויותר מ-600 בני אדם נפצעו. מוקד הרעש, היה כ־30 קילומטרים מצפון־מערב לבירה טירנה, בעומק של 20 קילומטרים. כמה בניינים במדינה התמוטטו וישנם דיווחים על נעדרים. שעות לאחר מכן הורגש רעש משנה בבוסניה הרצגובינה בעוצמה של 5.4, ולא דווח על נפגעים.

גרי קורתה מטירנה סיפר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב על החוויה המטלטלת שתפסה אותו בקומה ה-12 בבניין מגוריו: "התעוררתי ב-03:50 בלילה. אשתי צעקה והרגשנו שכל הדירה רוקדת. זה היה חזק וארך 30 שניות שנראו כנצח. ירדנו וכל העיר הייתה מחוץ לדירות. כולם היו מבוהלים". 

דוברת משרד הביטחון המקומית קאהג'ג' אמרה שכ-300 חיילים נשלחו לדורס ותומאן, שם ישנם אנשים שנלכדו תחת ההריסות. כ-1,900 שוטרים נפרשו גם הם באזור כדי לסייע באיתור ניצולים. כוחות הצלה ממדינות נוספות באזור הגיעו לאלבניה כדי להשתתף בסיוע. מונטנגרו ורומניה שלחו צוותי סיוע, נוסף להם גרמניה, מקדוניה הצפונית ובולגריה הציעו את עזרתן.

הפופולריים