ברזיל: 4 כבאים נעצרו בחשד שהציתו שרפות באמזונס

ברזיל: 4 כבאים נעצרו בחשד להצתה באמזונס
המשטרה טוענת כי ההצתות נועדו להגביר את התרומות למערך מתנדבי הכבאות במדינה. בידי הכבאים נמצאו מידע ותמונות חשודות על השריפות - והם שהובילו למעצרם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השריפות ביערות האמזונס, 22.08.19
צילום: צילום: רויטרס

ארבעה כבאים מתנדבים נעצרו בברזיל אתמול (שלישי) בחשד שהציתו שריפות ביערות האמזונס. הכבאים פעלו באזור אלטר דו צ'או שבצפון מדינת פארה שבברזיל. במשטרה טוענים כי מטרת ההצתות הייתה להגביר את התרומות למערך מתנדבי הכבאות במדינה. עוד הוסיפה המשטרה כי בידי הכבאים נמצאו מידע ותמונות חשודות על השריפות - והם שהובילו למעצרם. 

השריפות ביער הגשם הגדול בעולם החלו בחודש אוגוסט האחרון והתפשטו לכ-50 אלף מוקדים. נתונים של סוכנות מחקר החלל בברזיל חשפו כי היקף השריפות במדינה עלה מתחילת 2019 ועד לסוף חודש אוגוסט ב-77% לעומת אותה התקופה אשתקד. בתחילת חודש ספטמבר נשלחה משלחת ישראלית המונה 11 כבאים לאמזונס לסיוע, יחד עם חומרים מעכבי בערה. 

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו האשים את הארגונים הלא ממשלתיים במדינתו בהצתת השריפות. לטענתו, הסיבה לחשדות שהעלה היא הקיצוץ שעשה בתקציביהם של אותם ארגונים. "הכול מצביע על כך, האנשים האלו מתגעגעים לכסף" אמר. בולסאנרו הוסיף כי אין לממשלת ברזיל את המשאבים להלחם בשריפות.

יער האמזונס מהווה את אחת מהמערכות האקולוגיות הגדולות בעולם: הוא מייצר 20% מהחמצן וכחמישית מהמים המתוקים בעולם נמצאים בשטחו. השריפות מסכנות את קיומם של אלפי זני בעלי חיים ייחודיים, וכן אלפי מינים של צמחים.

הפופולריים