טראמפ: קרטלי סמים במקסיקו יוגדרו כארגוני טרור

טראמפ: קרטלי סמים במקסיקו יוגדרו כארגוני טרור
הנשיא האמריקני הסביר כי מדובר בתהליך, עליו עבד ב-90 הימים האחרונים. שר החוץ המקסיקני בתגובה: לא נסבול כל צעד שיפגע בריבונות שלנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ נגד קרטלי הסמים במקסיקו 27.11.19
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה (שלישי) כי קרטלי הסמים במקסיקו יוגדרו כארגוני טרור, זאת בשל תפקידם בסחר בסמים ובבני אדם. "עבדתי על המהלך הזה ב-90 הימים האחרונים, אנחנו עדיין בתהליכים בנושא", אמר הנשיא בריאיון לתקשורת האמריקנית.

שר החוץ המקסיקני אמר בתגובה כי ארצו לא תסבול כל צעד שיפגע בריבונותה. השר הוסיף כי בכוונתו להיפגש עם בכירים בממשל האמריקני כדי לדון בהחלטה, ועל מנת לקדם דרכים לצמצום הזרם הלא חוקי של נשק וכסף, המגיעים מארצות הברית לארגוני פשע במדינתו. 

לפי החוק בארצות הברית, אין להציע סיוע לארגון שהוכרז טרוריסטי. כמו־כן, חברים בארגון כזה אינם מורשים להיכנס לתחומי המדינה ועומדים לפני סכנת גירוש. החוק גם אוסר קשרים כספיים בין מוסדות פיננסיים בארצות־הברית לקבוצות טרור.

לפני כארבעה חודשים פירסמה הוועדה הלאומית של מקסיקו לזכויות־האדם דו'ח שעלה ממנו כי 85% מאזרחי המדינה שנלכדו ברשתם של סוחרים בבני אדם הם נשים, נערות וילדות. המסמך פירט 26 סוגים של פשעים הכלולים בסחר בבני אדם ובהם: ניצול למטרות מין ועבודה ובסחר באברים. 

בתוך כך, אתר החדשות "פוליטיקו" דיווח כי ארצות הברית, קנדה ומקסיקו צפויות לדון ביום רביעי על כינון הסכם סחר חדש. יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי אמרה אתמול כי הסכם חדש בין שלוש המדינות הוא בהישג יד, ובתום בחינה נוספת תוכל המפלגה הדמוקרטית לתמוך בו. הנשיא טראמפ הפעיל לחצים רבים לגיבוש ההסכם, והאשים את הדמוקרטים כי הם מתנגדים לו כדי למנוע ממנו הישג פוליטי.

הפופולריים