הרב הראשי של בריטניה נגד קורבין: חרדים שייבחר

הרב הראשי של בריטניה נגד קורבין: חרדים שייבחר
אפרים מירוויס מאשים את יו"ר הלייבור בכך שהאנטישמיות הכתה שורש במפלגה: "נשמת האומה הבריטית מונחת על כף המאזניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'רמי קורבין והרב הראשי של בריטניה אפרים מירוויס
צילום: אי-פי

הרב הראשי של בריטניה אפרים מירוויס אומר היום (שלישי) לעיתון ה"דיילי מייל" כי חלק ניכר מבני הקהילה היהודית נקלע לחרדה מהאפשרות שיו"ר הלייבור ג'רמי קורבין יהיה ראש הממשלה. הרב מאשים את קורבין בכך שאפשר ל"רעל האנטישמיות להכות שורש" במפלגה, וטוען שזו לא יכולה עוד להיחשב כתנועה מגוונת, שוויונית הפועלת נגד גזענות.

הרב מירוויס מאשים את מנהיג מפלגת הלייבור כי תוצאות הבחירות שיהיו בחודש הבא עלולות להאיר על המצפן המוסרי של בריטניה. "נשמת האומה הבריטית מונחת על כף המאזניים", אמר הרב מירוויס בטור דעה שהתפרסם קודם לכן בטיימס הלונדוני.

בתחילת החודש אמר השליח המיוחד מטעם ראש ממשלת בריטניה לנושאי פוסט־שואה ולמאבק באנטישמיות, לורד אריק פיקלס: "אם יהודים יעזבו – בריטניה תהיה המפסידה". לדבריו, הוא שומע מחברי הקהילה היהודית בבריטניה חשש מזכייה אפשרית של יו"ר הלייבור ג'רמי קורבין ומפלגת הלייבור בראשות הממשלה בבחירות הקרובות בבריטניה: "יש כאלה שפוחדים, יש כאלה שחיים באי ודאות ויש מי שעצובים בגלל המצב", אמר לורד פיקלס. הוא הוסיף כי הוא שומע קולות גם ממי שאינם יהודים "הכועסים על כך שפוליטיקאים גורמים לאזרחים בריטיים להרגיש לא רצויים במולדתם".

הפופולריים