הבחירות בהונג קונג: מסתמן ניצחון סוחף לפרו-דמוקרטים

הבחירות בהונג קונג: מסתמן ניצחון לדמוקרטים
מספר שיא של כ-3 מיליון בני אדם הצביעו בבחירות, שנתפסות כמשאל עם על הלגיטימציה של המחאה. במדינה דיווחו כי המועמדים הפרו-דמוקרטים זכו ב-390 מתוך 452 המחוזות – כמעט 90% תמיכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים פרו דמוקרטים בהונג קונג
צילום: צילום: אי-פי

לאחר פרסום של תוצאות חלקיות בבחירות לפרלמנט בהונג קונג הבוקר (שני), ועל רקע המחאות נגד השלטון, מסתמן כי המועמדים הפרו-דמוקרטים מובילים באופן ניכר, ורבים מתומכי הממשל איבדו את מושבם. מספר שיא של כשלושה מיליון בני אדם הצביעו בבחירות, שנתפסות כמשאל עם על הלגיטימציה של המחאה.

במדינה דיווחו כי המועמדים הפרו-דמוקרטים זכו ב-390 מתוך 452 המחוזות – כמעט 90% תמיכה. שר החוץ של סין הדגיש כי "לא משנה מה יקרה בבחירות, הונג קונג היא חלק מסין". המנהיגה קרי לאם הבטיחה כי הממשלה תהיה קשובה לדעות הציבור "בראש פתוח".

ההפגנות בהונג קונג החלו לפני כחצי שנה כשהממשלה העלתה את הצעת "חוק ההסגרה" - המאפשר הסגרה של נאשמים למדינות אחרות ובהן סין. רבים ראו במהלך צעד נוסף בהשתלטות של בייג'ינג, ופגיעה קשה בזכויות האוטונומיות של התושבים.

ההכרזה על החוק החלה מהומות המוניות במדינה שכללה עימותים קשים מול כוחות המשטרה. כמה שבועות לאחר תחילת ההפגנות קידום החוק הוקפא בהוראת מנהיגת הונג קונג קרי לאם. בסוף חודש אוקטובר ביטלה הממשלה באופן רשמי את הצעת החוק. 

הפופולריים