טראמפ התערב למען לוחם שהצטלם עם גופת מחבל – ועורר סערה

סערה בארה"ב עקב לוחם שהצטלם עם גופת מחבל דאעש
לוחם קומנדו הואשם שהצטלם ליד גופת איש דאעש שנהרג בקרב, והורד בדרגה. ההנשיא האמריקני החליט להשיב את דרגתו, והודיע שהוא יישאר ביחידה – למרות שבצי הודיעו על בחינת צעדים נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, נובמבר 2019
צילום: צילום: אי-פי

בצי האמריקני התחוללה אמש (שבת) סערה בעקבות ניסיונו של הנשיא דונלד טראמפ להתערב לטובתו של קצין ביחידת הקומנדו, שהואשם שהצטלם לצד גופה של איש דאעש. הקצין, אדווארד גלאגר הורד בדרגה, אולם טראמפ החליט להשיב לו את דרגותיו. כמו כן הוא חנן שני חיילים אמריקנים אחרים שהואשמו בפשעי מלחמה.

בצי מתכוונים כעת לבחון צעדים משמעתיים נגד גלאגר, ונבדקת האפשרות להדיח אותו מהיחידה המיוחדת. אך בתגובה צייץ הנשיא שגלאגר לא יאבד את מקומו ביחידה. מזכיר חיל הים האמריקני ריצ'רד ספנסר הגיב לדברים ואמר כי הוא אינו רואה בציוץ פקודה והוא יהיה זקוק לצו רשמי כדי לעצור את התהליך. עם זאת הבהיר, אם הנשיא ייבקש – ההליך נגד גאלגר ייעצר.

שר הביטחון האמריקני מארק אספר וראש המטות המשולבים מארק מיילי, הביעו את מחאתם בפני טראמפ על התערבותו. לפי כמה דיווחים בתקשורת האמריקנית השר הממונה על הצי אף איים להתפטר אם הנשיא ימנע צעדים משמעתיים נגד הקצין, אך לאחר מכן הבהיר שלא יעשה זאת.

הפופולריים