קולומביה: מאות הפגנות ברחבי המדינה נגד רפורמות הנשיא

קולומביה: מאות הפגנות נגד רפורמות הנשיא
אזרחים מוחים נגד השינויים בתחום הפנסיה והחסכונות. עימותים בין כוחות ביטחון למפגינים שהצליחו לחדור אל בניין הפרלמנט הלאומי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות בקולומביה, 21.11.19
צילום: צילום: אי-אף-פי

מאות הפגנות פרצו אתמול (חמישי) ברחבי קולומביה במחאה על רפורמות של הנשיא בנושאי פנסיה וחסכונות. אזורים נרחבים בבירה בוגוטה הושבתו, ומפגינים תועדו חוסמים את דרכי הגישה הראשיות לנמל התעופה הבינלאומי. במשטרה דווחו כי נפצעו ארבעה אזרחים,  ו-28 שוטרים. בנוסף דווח שנעצרו עשרה מפגינים, ו-22 נוספים שעוכבו.


חלק מהמוחים הצליחו לחדור אל בניין הפרלמנט הלאומי ועימותים פרצו בינם לבין כוחות ביטחון במקום. עימותים קשים התפתחו גם בין מפגינים לשוטרים בכיכר בוליבר במרכז בוגוטה. שוטרים השתמשו בגז מדמיע נגד עשרות אלפי האזרחים שהתרכזו מול בניין העירייה.

מאות אלפי בני האדם שיצאו לרחובות דרשו מהממשלה לשמור על שכר מינימום לצעירים ואת הזכות האוניברסלית לפנסיה. זאת, למרות שהממשלה הכחישה שוב ושוב שהיא שוקלת את השינויים הללו. איגודים גדולים במדינה, שהביעו תמיכה בהפגנות, טענו כי הממשלה מעוניינת להפריט את קרן הפנסיה הציבורית. קבוצות אחרות של צועדים מחו על מה שהגדירו כהיעדר פעולות ממשלתיות למניעת רצח של מאות פעילי זכויות אדם, שחיתות באוניברסיטאות ונושאים אחרים.

 

הפופולריים