"שובר שורות" גרסת המציאות: שני מרצים מארה"ב מואשמים בייצור סמים

ארה"ב: שני מרצים לכימיה מואשמים בייצור סם מת'
השניים שכנראה הושפעו מהסדרה זוכת פרס האמי, הפעילו מעבדה לייצור סם מסוג מת' בשטח האוניברסיטה. בריאיון שהעניק בעבר לעיתון בית הספר, כונה אחד הנאשמים "הייזנברג" - כינויו של המרצה מהסדרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שני מרצים לכימיה מארצות הברית שנאשמים בייצור סם מת'
צילום: צילום: משטרת מחוז קלארק, ארקנסו

נהוג שתוכניות טלוויזיה שואבות השראה מהמציאות, אבל הפעם, המקרה שונה. בדמיון מפתיע לסדרת הטלוויזיה "שובר שורות", כתב אישום הוגש ביום שישי האחרון נגד שני פרופסורים לכימיה מאוניברסיטת הנדרסון שבארקנסו, באשמת ייצור סם מסוג מתאמפטמין. כך פורסם הלילה (שני) בארצות הברית.

בתחילת חודש אוקטובר הוזעקו הרשויות במחוז קלארק לאוניברסיטה בעקבות דיווחים על ריח חריף. מבדיקות שנערכו במקום התברר כי באחת ממעבדות הכימיה נעשה שימוש בבנזלקוניום כלוריד, חומר כימי שמשמש בתהליך הפקת הסם הממכר. חקירת המשטרה הובילה למעצרם של בראדלי רולנד וטרי בייטמן, שני פרופסורים בשנות ה-40 לחייהם שעובדים במוסד הלימודים.

על פי הדיווחים, רולנד כונה בעבר בעיתון האוניברסיטה "הייזנברג של אוניברסיטת הנדרסון" בדומה לכינוי שניתן לדמות הראשית בסדרה: וולטר ווייט. בריאיון שהעניק בעבר לעיתון הוא אף סיפר שהסדרה מצאה חן בעיניו משום שגרמה לסטודנטים להתעניין בכימיה.

דרמת הפשע האמריקנית "שובר שורות" שודרה ברשת AMC האמריקנית בשנים 2008 עד 2013. היא גוללה את סיפורו של וולטר וייט, שגילם בריאן קרנסטון, מורה לכימיה החולה בסרטן סופני שיחד עם תלמידו לשעבר נכנס לעולם הפשע ומתחיל לייצר ולסחור בקריסטל מת' כדי להבטיח את עתידה הכלכלי של משפחתו. שתי עונותיה האחרונות זיכו את יוצריה בפרס האמי לסדרת הדרמה הטובה ביותר.

הפופולריים