עשרות מצבות חוללו בבית עלמין יהודי בארצות הברית

עשרות מצבות חוללו בבית עלמין יהודי בארה"ב
מנהל בית הקברות דיווח למשטרה על האירוע כבר ביום רביעי. הנזק במקום מוערך בכ-50 אלף דולרים. ההערכה היא כי המקרה אירע בין ה-31 באוקטובר ליום שלישי האחרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הקברות היהודי טמפל ישראל, אומהה, נברסקה, 09.11.19
צילום: מתוך דף הפייסבוק Omaha Crime Stoppers

כ-75 מצבות הושחתו בבית הקברות היהודי "טמפל ישראל" בעיר אומהה שבמדינת נברסקה. כך דיווח הלילה (שבת) העיתון המקומי "אומהה וורלד הרלד". משטרת נברסקה פתחה בחקירת האירוע.

מנהל בית הקברות דיווח למשטרה על האירוע כבר ביום רביעי. מרבית המצבות שהושחתו נעקרו ממקומן, חלקן אף נותצו. על פי הדיווח הנזק במקום מוערך בכ-50 אלף דולרים. על פי הדיווח, החוקרים מאמינים שבית הקברות חולל בין ה-31 באוקטובר ליום שלישי האחרון. עוד נמסר כי מי שיספק מידע בעניין עשוי לזכות בתגמול בסכום של עד 1,000 דולר.

לקראת יום השנה הראשון לטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, הליגה נגד השמצה פרסמה בחודש שעבר דוח לפיו בשנה החולפת נרשמו בארצות הברית לפחות 50 תקריות של גרימת נזק למוסדות יהודיים. בתוך כך, במחצית הראשונה של השנה נרשמו בארצות הברית 780 תקריות אנטישמיות, חמש פחות ממספרן בתקופה המקבילה בשנת 2018.

שלשום אמר שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו, כי האנטישמיות אינה מוגבלת למקום מסויים וכי אפשר למצוא אותה בכול מקום. לדבריו, העולם חייב להתאחד כדי להילחם במתקפה האכזרית על חופש הדת, במיוחד של העם היהודי. פומפאו אמר את הדברים בטקס זיכרון לקורבנות הפיגוע בבית הכנסת בהאלה שבגרמניה.

הפופולריים