מקסיקו: לפחות תשעה בני משפחה אמריקנית נרצחו

מקסיקו: לפחות תשעה בני משפחה אמריקנית נרצחו
קרובת משפחתם אמרה לרויטרס כי חלקם נשרפו בחיים • כוחות הביטחון אישרו כי חמישה מורמונים נרצחו וכמה מוגדרים כנעדרים • בשנת 2010 נורו למוות בני הקהילה לאחר שמבריח סמים אותר באזור על ידי כוחות הביטחון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרכב עם חורי הירי במקסיקו
צילום: רויטרס

לפחות תשעה בני משפחה אמריקנית החיים במקסיקו, רובם ילדים חברי הקהילה המורמונית, נורו למוות אתמול (שני) בצפון המדינה ברכבם בדרכם לגבול האמריקני. הקהילה המורמונית אליה משתייכים הקורבנות התיישבו בצפון המדינה לפני עשור. אלכס וגו'ליה לברון, קרובי המשפחה של ההרוגים, אמרו לרויטרס כי תשעה נרצחו אך כוחות הביטחון במדינה אישרו לפי שעה כי נהרגו חמישה וכי ישנם נעדרים.

טרם ידוע מה היה המניע לרצח ולא נעצרו חשודים. בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ניתן לראות את רכב המשפחה עם חורי ירי רבים ונשמע קול גבר שטוען כי מדובר בנקמה. במקביל, רויטרס לא יכולה לאשר את מקור הסרטון. בשבועות האחרונים ישנם תקיפות אלימות רבות במדינה. לטענת ג'וליה, חלק מבני המשפחה נשרפו בעודם חיים.

המשטרה המקומית פתחה בחקירה. באירוע אחר בשנת 2010 שני בני משפחה מהקהילה המורמונית, בהם אחד ממשפחת לברון, נרצחו בפעולת נקמה של קרטל סמים לאחר שאחד מחברי הקרטל נעצר על ידי כוחות הביטחון במקום. כמו כן חברי קהילה רבים נחטפו ועונו על ידי הקרטלים. 

הפופולריים