האחראי למאבק באנטישמיות בבריטניה לכאן חדשות: אם יהודים יעזבו - נפסיד

"אם יהודים יעזבו - בריטניה תהיה המפסידה"
לדברי לורד אריק פיקלס, הוא שומע מחברי הקהילה היהודית בבריטניה חשש מזכייה אפשרית של ג'רמי קורבין ומפלגת הלייבור בבחירות הקרובות. לדבריו, ישנם גם קולות של מי שאינם יהודים "הכועסים על כך שפוליטיקאים גורמים לאזרחים בריטיים להרגיש לא רצויים במולדתם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת יהודים בבריטניה נגד אנטישמיות, 31.8.2014
צילום: צילום: אי.אף.פי

"אם יהודים יעזבו - בריטניה תהיה המפסידה", כך אומר הבוקר (שלישי) לכאן חדשות השליח המיוחד מטעם ראש ממשלת בריטניה לנושאי פוסט-שואה ולמאבק באנטישמיות, לורד אריק פיקלס. לדבריו, הוא שומע מחברי הקהילה היהודית בבריטניה חשש מזכייה אפשרית של יו"ר הלייבור ג'רמי קורבין ומפלגת הלייבור בראשות הממשלה בבחירות הקרובות בבריטניה: "יש כאלה שפוחדים, יש כאלה שחיים באי ודאות ויש מי שעצובים בגלל המצב", אמר לורד פיקלס. הוא הוסיף כי הוא שומע קולות גם ממי שאינם יהודים "הכועסים על כך שפוליטיקאים גורמים לאזרחים בריטיים להרגיש לא רצויים במולדתם".

על רקע נתוני הסקר מהשבוע שעבר המראה ש-47% מיהודי בריטניה ישקלו לעזוב את המדינה אם קורבין יזכה, אמר הלורד פיקלס כי "קהילה יהודית פורחת היא מצרך הכרחי לבריטניה. אנחנו צריכים אותם כי הם נולדו כאן והם חלק מאיתנו".

במענה לשאלה על מפלגת הלייבור הבריטית, וההתבטאויות האנטישמיות הנשמעות בקרב רבים מחבריה אמר כי הוא חושש שהאמירות הקיצוניות רק יתחזקו כעת: "השאריות האחרונות של הלייבור הישן עדיין בפרלמנט וצפויות להיעלם. נותרה מפלגה קיצונית. על מפלגת הלייבור השתלטו קבוצת קיצונים שמנהיגי העבר כמו קמרון ובלייר הצליחו להשאיר אותם בחוץ".

הפופולריים