הקמפיינר של המפלגה השמרנית הבריטית: "יהודים יעזבו אם קורבין ייבחר"

בריטניה: "יהודים יעזבו אם קורבין ייבחר"
מנהל מסע הבחירות של המפלגה, ג'יימס קלברלי, אמר ל"סאנדיי טלגרף" כי יהודים הודיעו לו שיעזבו את בריטניה אם יו"ר מפלגת הלייבור ייבחר לראשות הממשלה. לפי סקר שפורסם בשבוע שעבר, 87% מהיהודים המקומיים סבורים שג'רמי קורבין אנטישמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהיג לייבור ג'רמי קורבין
צילום: צילום: AP

על רקע ההליכה לבחירות הבזק בבריטניה, יו"ר הקמפיין של המפלגה השמרנית, ג'יימס קלברלי, אמר שכמה מחבריו היהודים הודיעו לו על כוונתם לעזוב את המדינה אם יו"ר מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, ייבחר לראשות הממשלה. קלברלי, שמנהל את מסע הבחירות של המפלגה, אמר את הדברים בריאיון לגיליון יום ראשון של ה"סאנדיי טלגרף". לדבריו, איומי העזיבה בהם נתקל מגיעים מיחידים ומקבוצות, כמו גם מיזמים ומאנשי עסקים.


לפי סקר שבוצע בקרב יהודי בריטניה ופורסם ב-"Jewish news" בשבוע שעבר, 47% מהנשאלים העידו כי הם שוקלים לעזוב את בריטניה אם יו"ר מפלגת הלייבור אכן ייבחר. עוד עולה מן הסקר כי 87% מהיהודים סבורים כי קורבין הוא אנטישמי, ורק 6% מהיהודים יצביעו בעבור מפלגתו, הצד השמאלי של המפה הפוליטית הבריטית.

הפרלמנט הבריטי אישר ביום שלישי האחרון בקריאה שלישית את הצעת החוק לקיום בחירות בזק ב-12 בדצמבר. בעד ההצעה הצביעו 438 חברי פרלמנט, ורק 20 הצביעו נגדה. קודם לכן אישר נשיא המועצה האירופית דונלד טוסק כי האיחוד האירופי נענה לבקשתה של בריטניה והסכים להאריך את תקופת יישום הברקזיט בשלושה חודשים. כעת בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד עד ה-31 בינואר 2020.

הפופולריים