הפריימריז הדמוקרטיים: בטו או'רורק פרש מהמירוץ לבית הלבן

המועמד הדמוקרטי בטו או'רורק הודיע על פרישתו
בהודעת הפרישה כתב כי לא יתמודד לסנאט, לבית הנבחרים או לכל מוסד אחר בזמן הקרוב. או'רורק הוסיף כי גם לא יביע תמיכה פומבית באיש מן המתמודדים האחרים. 18 מועמדים נותרו במירוץ הדמוקרטי לבחירת נציג המפלגה לבחירות 2020
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בטו או'רורק, בעימות הדמוקרטי, 15.10.19
צילום: צילום: אי-פי

בטו או'רורק, המתמודד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, הודיע הלילה (שישי) על פרישתו מהמירוץ לבית הלבן. בהודעה שצייץ בחשבון הטוויטר שלו, כתב או'רורק כי לא יתמודד לסנאט, לבית הנבחרים או לכל מוסד אחר בזמן הקרוב. או'רורק הוסיף כי גם לא יביע תמיכה פומבית באיש מן המתמודדים האחרים.

או'רורק שהיה חבר בית הנבחרים מטעם מדינת טקסס, הפסיד בשנה שעברה במירוץ על מושב הסנאט מטעם מדינתו. הוא נחשב לנציג הפלג הפרוגרסיבי במפלגה ועד לאחרונה לאחד המועמדים הבולטים במירוץ הדמוקרטי לבחירת מועמד לנשיאות.

בחודש אפריל האחרון כינה או'רורק את ראש הממשלה בנימין נתניהו "גזען" בגלל החלטתו לחבור למפלגות ימין קיצוני ויחסו לערביי ישראל. באירוע בחירות שערך במדינת איווה, גינה או'רורק את אמירתו של נתניהו לספח חלקים מהגדה המערבית ואמר כי צעד זה עומד בסתירה לכל עתיד של שלום.


חודש לפני כן תקף או'רורק את ראש הממשלה נתניהו בעצרת בחירות בניו-המפשייר כשהתייחס לנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בכנס אמר או'רורק כי "ראש הממשלה בישראל מצדד באופן ברור בגזענות, כשבבחירות הקודמות הוא הזהיר מפני ערבים שבאים להצביע".


לא פחות מ-18 מועמדים נותרו כעת במירוץ הדמוקרטי לבחירת מועמד המפלגה לנשיאות ארצות הברית, בהם סגן נשיא ארצות לשעבר ג'ו ביידן, הסנאטור היהודי ברני סנדרס והסנאטורית אליזבת וורן. ב-11 בפברואר ייערכו במפלגה בחירות מקדימות ראשונות בניו המפשייר.

הפופולריים