עבריין ישראלי נרצח ביריות בפנמה

עבריין ישראלי נרצח ביריות בפנמה
גלעד בן שלמה שהה במדינה שנים ארוכות והעתיק את הפעילות הפלילית שלו לשם. הוא היה בקשר בעיקר עם גורמים פליליים מקומיים וההערכה היא שהירי קשור לסכסוך עם עבריינים מקומיים. בן שלמה נעצר בעבר בגין סחיטה של עסקים ישראליים ויהודיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראלי נרצח בפנמה
צילום: בלי

הישראלי גלעד בן שלמה נרצח הלילה (שישי) ביריות במרכז קניות בפנמה. בן שלמה שהה במדינה שנים ארוכות והעתיק את הפעילות הפלילית שלו לשם. הוא היה בקשר בעיקר עם גורמים פליליים מקומיים. בשנים האחרונות, עיקר עיסוקיו היו מול גורמים פליליים במרכז אמריקה והיה פחות בקשר עם גורמי פשיעה ישראלים.

גלעד בן שלמה מתוך עמוד האינסטגרם שלו

נציגי משטרת ישראל שנמצאים בקולומביה ובברזיל עקבו בשנים האחרונות אחר פעילותם של עבריינים ישראלים במרכז ובדרום אמריקה ובין היתר גם אחר בן שלמה. עיקר סכסוכיו היו עם גורמים פליליים מקומיים על רקע פעילות עסקית שם, על כן ההערכה היא שהירי קשור לסכסוך עם עבריינים מקומיים. ממשרד החוץ נמסר כי המקרה מוכר למשרד החוץ ומטופל על ידי המחלקה לישראלים בחו"ל, באגף הקונסולרי במשרד החוץ וקונסולית ישראל בפנמה. 


ב-25 ביולי נרצחו שני ישראלים במרכז מסחרי במקסיקו סיטי. בן סוטחי מתל אביב, עבריין מוכר שריצה 18 שנות מאסר בכלא הישראלי, ואלון אזולאי מבת ים. בחודש ספטמבר נעצר חשוד נוסף במעורבות ברצח בשם מאוריציו חיראם. על פי החשד, חיראם בן ה-23 שהה בזירת הרצח בשעה בה בוצע המעשה.

בתחילת אוגוסט פורסם תיעוד שבו נראית החשודה ברצח הישראלים, ונסה באייר שמה, כשהיא נפגשת עם בן סוטחי. הפגישה אירעה כמה ימים לפני הרצח, ונכחו בה באייר, סוטחי וגבר נוסף. לפי המידע המשטרתי, לחשודה היה חוב לסוטחי.

הפופולריים