ארה"ב: בית הנבחרים אישר את פתיחת הליך ההדחה נגד טראמפ

בית הנבחרים אישר את פתיחת הליך הדחת טראמפ
נשיא ארצות הברית צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו: "ציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה האמריקנית". 232 צירים תמכו בכללי היסוד שהועלו להצבעה רשמית ראשונה בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הנבחרים האמריקני, 31.10.19
צילום: צילום: רויטרס

בית הנבחרים האמריקני אישר הערב (חמישי) את סדרי הליך ההדחה נגד הנשיא דונלד טראמפ. בהצבעה רשמית ראשונה בנושא, 232 צירים תמכו בכללי היסוד שהועלו להצבעה. 196 התנגדו, בהם הצירים הרפובליקנים ושני צירים מהמפלגה הדמוקרטית. טראמפ מיהר להגיב בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "ציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה האמריקנית".

אתמול התפטר מתפקידו יועצו של טראמפ לענייני רוסיה ואירופה, טים מוריסון, יממה לפני עדותו בקונגרס בפרשת אוקראינה-גייט. לפי אתר "פוליטיקו", שמו של מוריסון נקשר לפרשה בעת עדותו של שליח טראמפ לאוקראינה וויליאם טיילור. לפי העדות שניתנה בחודש שעבר, מוריסון היה עד לשיחה בין מקורבו של טראמפ, גורדון סונדלנד, לבין בכיר אוקראיני. סונדלנד, שגריר ארצות הברית באיחוד האירופי, אמר בשיחה, על-פי עדות של בכיר אחר, כי סיוע של מאות מיליונים לאוקראינה ישפיע על הנכונות שלה להיענות לדרישותיו של טראמפ.

בסוף חודש ספטמבר הכריזה יו״ר בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי על פתיחת הליכי הדחה נגד הנשיא בעקבות שיחתו עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, וניסיונו להסתיר את תלונת חושף השחיתויות בנושא מהקונגרס. לפי הדיווחים, בשיחה בין השניים הציע טראמפ סיוע כלכלי לאוקראינה אם זו תפתח בחקירה נגד האנטר ביידן. האנטר הוא בנו של ג'ו ביידן - סגן נשיא ארצות הברית לשעבר בממשל אובאמה, והמועמד המוביל בפריימריז להובלת המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארה"ב.

הפופולריים