עקב שביתת השגרירים: לא ניתן להשיב גופת ישראל שנהרג בגאורגיה

עקב השביתה: לא ניתן להשיב גופת ישראלי שנהרג
מג'די רמדאן מירושלים נהרג בתאונת דרכים בטבילסי בשבוע שעבר. מכיוון שהקונסוליה המקומית שובתת לא ניתן להוציא את המסמך להעברת גופתו לארץ. משפחתו מספרת לכאן רשת ב: "אנחנו מאוכזבים וכועסים. לא יודעים למי לפנות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין משרד החוץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מג'די רמדאן, בן 43 מוואדי ג'וז שבירושלים, נהרג בתאונת דרכים בגאורגיה בתחילת השבוע, אך משפחתו לא יכולה להעביר את גופתו לארץ בעקבות שביתת השגרירויות, כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. זאת מכיוון שכדי להוציא את גופתו מהמדינה דרוש מסמך של הקונסוליה המקומית, אך היא אינה פעילה בגלל השביתה. 

רמדאן נהרג בעיר טבילסי כשהיה שם בטיול משפחתי. קרוביו שנותרו בארץ פנו למשרד החוץ ולמשרד הפנים אך לא קיבלו מענה. אחיו של מג'די, מוחמד רמדאן, אמר לכאן חדשות: "זו בושה, אנחנו מאוכזבים וכועסים. לא יודעים למי לפנות. שאלתי את משרד החוץ 'אם השביתה תמשך חודש – הגופה שלו תישאר שם?' לא ענו לי".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "מרגע קבלת ההודעה המצערת אודות מותו של האזרח הישראלי מג׳די רמדאן, שנהרג בתאונת דרכים בגיאורגיה, טיפלה המחלקה לישראלים בחו״ל באגף לעניינים קונסולריים במשרד החוץ, בשיתוף קונסול ישראל  בגיאורגיה, בכל הנדרש להעברת הנפטר לקבורה בישראל. לצערנו, עקב השביתה בשגרירויות ישראל בחו״ל, לא ניתן בשלב זה להמשיך את הטיפול בנושא. צוות המחלקה לישראלים בחו״ל נמצא בקשר רציף עם בני המשפחה, וכולנו תקווה שיימצא פתרון לסיום השביתה בהקדם ונוכל לפעול במיידי להבאת המנוח לקבורה בישראל". 

הפופולריים