הפרלמנט הבריטי אישר: בחירות בזק ב-12 בדצמבר

הפרלמנט הבריטי אישר: בחירות בזק ב-12 בדצמבר
על רקע משבר הברקזיט, אישרו חברי הפרלמנט בקריאה שלישית את הצעת החוק. בעד ההצעה הצביעו 438 חברי פרלמנט, ורק 20 הצביעו נגדה. אתמול נענה האיחוד האירופי לבקשתה של בריטניה והסכים להאריך את תקופת יישום הברקזיט בשלושה חודשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפרלמנט הבריטי, 29.10.19
צילום: צילום: רויטרס

הפרלמנט הבריטי אישר הלילה (שלישי) בקריאה שלישית את הצעת החוק לקיום בחירות בזק ב-12 בדצמבר. בעד ההצעה הצביעו 438 חברי פרלמנט, ורק 20 הצביעו נגדה. מוקדם יותר דחו חברי הפרלמנט את הצעת מפלגת הלייבור להקדמת הבחירות מה-12 בדצמבר ל-9 בדצמבר. 315 מחוקקים הצביעו נגד ההצעה, ואילו 295 מחוקקים הצביעו בעדה.

אתמול אישר נשיא המועצה האירופית דונלד טוסק כי האיחוד האירופי נענה לבקשתה של בריטניה והסכים להאריך את תקופת יישום הברקזיט בשלושה חודשים. כעת בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד עד ה-31 בינואר 2020.

בשבוע שעבר זכה ג'ונסון בפעם הראשונה באישור הפרלמנט להסכם שגיבש עם האיחוד האירופי, בתמיכתם של 329 חברי פרלמנט לעומת 299 מתנגדים. עם זאת, נחל המנהיג הבריטי מפלה בהצבעה על הקדמת מימוש הברקזיט עד סוף חודש אוקטובר בהליך חקיקה מזורז.

פרישת בריטניה מן האיחוד האירופי הוא תהליך שהחל בשנת 2016 לאחר שמרבית אזרחי הממלכה הצביעו במשאל עם בעד היציאה מן האיחוד. מאז התנהלו מגעים קדחתניים בין לונדון לבין מוסדות האיחוד על תנאי העזיבה את אנגליה. במהלך תקופה זו הוחלפו בדאונינג 10 שני ראשי ממשלה – דיוויד קמרון ותרזה מיי, שניהם סיימו את תפקידם על רקע היציאה מן האיחוד. כעת נראה שג'ונסון יהיה זה שישלים את המהלך השנוי במחלוקת.

הפופולריים