המחאות על עצמאות קטלוניה: 350 אלף הפגינו בברצלונה

המחאות בקטלוניה: 350 אלף הפגינו בברצלונה
בתום העצרת השלווה, אלפים עברו להפגין מול בניין המשטרה, השחיתו רכבים והשליכו כדורים וחפצים אל עבר השוטרים • בקרב מארגני ההפגנה נרשמה אכזבה לאחר שהגיעו פחות אנשים ממה שהם ציפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההפגנות בברצלונה לעצמאות קטלוניה יום שבת 26 באוקטובר
צילום: רויטרס

המחאה על עצמאות קטלוניה: 350 אלף אנשים הפגינו הערב (שבת) בברצלונה למען עצמאות קטלוניה ולמען וביטול עונש המאסר שהוטל על המנהיגים שיזמו את משאל העם לעצמאות בשנת 2017. לא נרשמו עימותים חריגים עם המשטרה. בקרב מארגני המחאה נרשמה אכזבה, זאת משום שהם ציפו ל־600 אלף משתתפים.

בתום העצרת השלווה, אלפים עברו להפגין מול מפקדת המשטרה במרכז ברצלונה, השחיתו רכבי משטרה והשליכו כדורים וחפצים אל עבר השוטרים. לפי שעה המשטרה שומרת על איפוק. דווח כי כמה צעירים נעצרו לאחר שנמצאו עליהם חזיזים. 
מוקדם יותר היום אמר נשיא קטלוניה קים טורה בריאיון לכאן חדשות כי הוא לא מבין מדוע ראש ממשלת ספרד מסרב להידבר עימו: "זה חוסר אחריות מוחלט שראש ממשלת ספרד מסרב לענות לי, רק להרים את הטלפון. בעיניי, זה לא יאומן". 

עוד הוסיף: "אני יודע שעכשיו להיות נשיא קטלוניה כרוך בכמה סיכונים, אבל זה לא הולך לשתק אותנו. אנחנו נמשיך כי יש לנו מנדט מהציבור". נוסף על כך טען טורה כי הקטלונים מוצאים בישראל מקור השראה: "מה שנשאר חקוק בזיכרוני הוא הרצון של תושבי ישראל להתקיים. אני חושב שזה משהו שמעורר התפעלות בקרב קטלונים רבים".

הבוקר קראו בבירה מדריד לביטול האוטונומיה בקטלוניה: כ־20 אלף תומכי המפלגה הימנית־קיצונית VOX התכנסו במרכז העיר בדרישה לבטל את האוטונומיה הקטלונית. בהפגנה הונף דגל ענק באורך של כאלף מטרים. מארגני ההפגנה טענו כי הם רצו להציג תגובת נגד לעצרת הענק בברצלונה.

הפופולריים