בניגוד להודעת טראמפ: הכוח האמריקני שפונה מסוריה יוצב בעיראק

החיילים האמריקנים שפונו מסוריה יוצבו בעיראק
שר ההגנה האמריקני מארק אספר ציין כי ישנה אפשרות שהחיילים יופעלו בעתיד בשטח סוריה נגד יעדים של ארגון דאעש. ראש סגל הבית הלבן מיק מלואני סיפר כי הדרך הבטוחה ביותר לחלץ את החיילים בלי לסכנם היתה להעבירם לעיראק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, מארק אספר, 07.10.19
צילום: צילום: אי-פי

אלף החיילים האמריקנים שפונו מצפון-מזרח סוריה יוצבו בעיראק ולא ישובו לארצות הברית כפי שהודיע תחילה הנשיא טראמפ. כך גילה הלילה (שני) שר ההגנה של ארה"ב מארק אספר לכתבים הנילווים אליו בביקורו במזרח התיכון. אספר הוסיף כי דיבר עם שר ההגנה של עיראק על התוכנית להציב את הכוח האמריקני המפונה מסוריה בעיראק. אספר ציין כי קיימת אפשרות שהחיילים האמריקנים שיועברו לעיראק יופעלו בעתיד בשטח סוריה נגד יעדים של ארגון דאעש.

בתוך כך, ראש סגל הבית הלבן מיק מלואני נשאל בריאיון טלוויזיה אם אכן הממשל אינו מתכוון להשיב את הכוח האמריקני מסוריה לארה"ב. "החיילים ישובו בסופו של דבר. אבל הדרך הבטוחה ביותר לחלץ אותם בלי לסכנם היתה להעבירם לעיראק", אמר עוזרו הבכיר של טראמפ, מלואני.

גורם בכיר בכוחות הכורדים קרא אתמול בשיחה עם כאן חדשות להפעיל לחץ על ארה"ב כדי שתשאיר כוחות בצפון מזרח סוריה. בריאיון לכאן רשת ב, אמר כי זו הדרך היחידה בה ישראל יכולה לעזור כעת לכורדים. כמו כן הוא טען שטורקיה מפירה ברגל גסה את הפסקת האש, ולא מאפשרת לפנות פצועים מעיירת הגבול ראס אל-עין – שם עדיין מתנהלים קרבות.

בסוף השבוע הדף הנשיא טראמפ את הביקורת על מדיניותו במזרח התיכון, ובכלל זה ההחלטה להסיג את הכוחות האמריקניים מצפון סוריה, וההסכם להפסקת אש במבצע הצבאי של טורקיה. במהלך ביקור בטקסס אמר טראמפ כי ארגון המדינה האסלאמית דאעש "נתון בשליטה מוחלטת", והדגיש כי ארה"ב ממשיכה ללכוד פעילים בארגון.

הפופולריים