טראמפ: "אני היחיד שנלחם על ביטחון כוחותינו – וזוכה לבוז"

טראמפ: אני היחיד השומר על כוחותינו וזוכה לבוז
נשיא ארצות הברית ממשיך לתקוף את חברי המפלגה הדמוקרטית, שמבקרים את ההחלטה להסיג את הכוחות מצפון סוריה. "אני היחיד שיכול להילחם על החזרת כוחותינו הביתה מהמלחמות המגוחכות והבלתי נגמרות – ולזכות לבוז"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר בית הנבחרים פלוסי ונשיא ארצות הברית דולנד טראמפ
צילום: רויטרס ואי פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך לתקוף את חברי המפלגה הדמוקרטית, שמבקרים את ההחלטה להסיג את הכוחות מצפון סוריה. "אני היחיד שיכול להילחם על ביטחונם של כוחותינו ולהחזיר אותם חזרה הביתה מהמלחמות המגוחכות והבלתי נגמרות – ולזכות לבוז", כתב הבוקר (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו. 

"הדמוקרטים תמיד אהבו את הפוזיציה הזו, עד שאני לקחתי אותה. הדמוקרטים תמיד אהבו חומות, עד אשר אני בניתי אותן. אתם רואים מה קורה כאן?", הוסיף. סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ושר החוץ מייק פומפאו המריאו בראש משלחת לטורקיה, שם אמורים לפגוש היום את הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן. משרד החוץ האמריקני מאשר שלאחר הפגישה הצפויה עם נשיא טורקיה, שהצהיר אתמול כי לא ייפגש עמם, פומפאו יישאר באזור וייפגש מחר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בישראל, ואחרי כן ייפגש עם מזכ"ל נאט"ו בבריסל. בתוך כך, הרשויות בטורקיה מעדכנות כי עלה ל-673 מספר ההרוגים בקרב הכורדים.

הלילה פרסמה רשת "פוקס ביזנס" מכתב ששלח הנשיא טראמפ לנשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן ביום הפלישה הראשון לסוריה ב-9 באוקטובר, בו הוא מזהיר אותו מהרס הכלכלה הטורקית, אם לא יפעל באנושיות. במכתב מפציר טראמפ בארדואן לחתום על הסכם בנוגע לסוריה, ומפרט את הנכונות האמריקנית להשתתף במאמצי התיווך במשא ומתן.

"אינך רוצה להיות אחראי לטבח אלפי בני אדם, ואני איני רוצה להיות אחראי להרס הכלכלה של טורקיה, אך אעשה זאת", איים הנשיא. בסיום מכתבו כתב טראמפ לארדואן שההיסטוריה תשפוט אותו באופן אוהד אם יפעל בדרך הנכונה והאנושית, וכ"שטן" אם לא יקרו דברים טובים. "אל תהיה קשוח, אל תהיה טיפש", חתם טראמפ את מכתבו.

בתוך כך, בית הנבחרים בוושינגטון אישר הלילה ברוב גדול הצעת ההחלטה המגנה את החלטתו של הנשיא טראמפ להוציא את הכוחות האמריקניים מצפון סוריה וקוראת לנשיא טורקיה ארדואן להפסיק את המתקפה נגד הכורדים. 354 מחברי הבית תמכו בהצעת ההחלטה, בהם 129 חברי המפלגה הרפובליקנית. 60 התנגדו להצעת ההחלטה.

הפופולריים