ברצלונה: שוטרים התעמתו עם מפגינים בשדה התעופה

ברצלונה: שוטרים התעמתו עם מפגינים בשדה התעופה
המוחים בעיר הקטלאנית רוצים להשבית את פעילות השדה על רקע החלטת בית המשפט לגזור עונש מאסר של 9 עד 13 שנים על מנהיגי המחאות לפני שנתיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחים חוסמים כניסה בשדה התעופה בברצלונה
צילום: צילום: רויטרס

מפגינים בברצלונה התעמתו היום (שני) עם שוטרים בשדה התעופה, כחלק מהמחאה שלהם נגד העונש שהטיל בית המשפט העליון בספרד על מובילי משאל העם על עצמאות החבל ב-2017.. בד בבד, הודיע בית המשפט העליון על צו מעצר נגד נשיא קטלוניה לשעבר קרלס פוג'דימון, שנמלט לאחר משאל העם מהמדינה ונמצא מאז בבריסל, שבבלגיה.


בית המשפט הספרדי דן הבוקר תשעה ממנהיגי המחאות בקטלוניה לתקופות מאסר של בין תשע ל-13 שנים. הפעילים שנשפטו נמצאים במעצר מאז הכרזת העצמאות של קטלוניה לפני שנתיים. פוג׳דמון, כינה את גזר הדין שכולל מאה שנות מאסר של כל הפעילים יחד - ״מעשה זוועה״.

בעקבות גזר הדין של בית המשפט הספרדי יצאו מפגינים לרחובות בקטלוניה. המפגינים חסמו חמישה כבישים אזוריים ברחבי המדינה. כמה רחובות בברצלונה נחסמו גם הם על ידי מפגינים. בנוסף מסילת הרכבות נחסמה לזמן קצר מחוץ לג'ירונה, שנחשבת למעוז בדלני מאוד. דובר המשטרה הקטאלנית אמר לרויטרס כי בשלב הזה לא דווח על אירועים גדולים, אך סירב למסור פרטים נוספים.

הפופולריים