הבחירות לפרלמנט בפולין: ניצחון למפלגת השלטון

הבחירות לפרלמנט בפולין: ניצחון למפלגת השלטון
על פי המדגמים, מפלגת החוק והצדק בהנהגתו של ירוסלב קצ'ינסקי קיבלה 43% מקולות הבוחרים, מה שמבטיח לה רוב מוחלט בפרלמנט. ראש ממשלת הונגריה אורבן בירך על הניצחון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירוסלב קצ'ינסקי, 13.10.19
צילום: צילום: אי-פי

בבחירות לפרלמנט בפולין ניצחה מפלגת השלטון, מפלגת החוק והצדק בהנהגתו של ירוסלב קצ'ינסקי, שהיה ראש ממשלה בעשור הקודם. על פי המדגמים שפורסמו הערב (ראשון), יהיה לה רוב מוחלט בפרלמנט - 239 מושבים מתוך 460. איחוד מפלגות האופוזיציה, בהנהגתו של נשיא המועצה האירופית דונלד טוסק, קיבל 27% אחוזים מקולות הבוחרים.

קצ'ינסקי כיהן כראש ממשלת פולין בין יולי 2006 לאוקטובר 2007. אחיו התאום, לך קצ'ינסקי, כיהן כנשיא פולין מדצמבר 2005 ועד מותו בהתרסקות מטוס באפריל 2010, בקרבת שדה התעופה סמולנסק שברוסיה.

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, שלח ברכות לעמיתיו הלאומנים על הניצחון. בהודעה שפרסם נכתב כי מדובר בבחירות חשובות מאד מנקודת מבטה של הונגריה.

בחודש מאי האחרון נרשם מקרה מוזר כשהפוליטיקאי קונארד ברקוביץ', מועמד מפלגת הימין ברית הקונפדרציה, הניח כיפה על ראשה של מועמדת מפלגת החוק והצדק אנה קרופקה, במהלך דיון מקדים בנושא הבחירות לפרלמנט האירופי. על פי הדיווחים, קודם לכן התנהל דיון בו נציג הקונפדרציה, דיוויד לוויקי, החזיק כיפה בידו ואמר כי זהו סמל מפלגתה של קרופקה, שהיא מפלגת השלטון. "הם כורעים ברך בפני היהודים, הם רוצים למכור את פולין בעבור 300 מיליארד דולר", הכריז לוויקי. 

הפופולריים