"ארה"ב פיטרה שגרירה בגלל אנשים עם מניעים מפוקפקים"

"ארה"ב פיטרה שגרירה מתוך מניעים מפוקפקים"
כך אמרה שגרירת ארצות הברית באוקראינה לשעבר, מריה יובאנוביץ' במהלך עדותה בפני חברי הקונגרס. זאת במסגרת הליך ההדחה שנפתח נגד טראמפ בעקבות חשיפת פרשת "אוקראינה גייט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מריה יובאנוביץ', 11.10.19
צילום: צילום: אי-פי

"ארה"ב החליטה לפטר שגרירה על בסיס טענות שגויות ולא מבוססות שהובאו על ידי אנשים עם מניעים מפוקפקים באופן ברור". כך אמרה הערב (שישי) שגרירת ארצות הברית לשעבר, מריה יובאנוביץ', בעדותה בפני חברי הקונגרס בגבעת הקפיטול. יובאנוביץ' נדרשה למסור עדות בנושא שיחות טראמפ-זלנסקי במסגרת הליך ההדחה שנפתח בבית הנבחרים לנשיא טראמפ.

בכך אישרה השגרירה לשעבר פרסומים כי פיטוריה נבעו מלחץ פרקליט טראמפ, רודי ג'וליאני, כי היא חסמה את מאמציו לחקור את ענייני משפחת ביידן באוקראינה. השגרירה לשעבר הזהירה כי "נזק ייגרם כאשר אינטרסים פרטיים של דיפלומטים יערימו על טובת הציבור", והוסיפה כי במצב כזה "רק האינטרסים של אויבינו האסטרטגיים כמו רוסיה ישורתו".

אמש התייחס טראמפ לפרשת "אוקראינה-גייט" במהלך עצרת בחירות שקיים במינסוטה, וטען שהדמוקרטים מנסים להדיח אותו בגלל שהם "נעשים מיואשים". בנוסף תקף טראמפ ישירות את ג'ו ביידן ובנו האנטר, ואמר שהגיע למשרת סגן נשיא ארה"ב כיוון שידע "לנשק את ישבנו של ברק אובמה".

בתוך כך, דיווח אתר "אקסיוס" שבשבוע הבא עתיד להעיד בקונגרס שגריר ארה"ב לאיחוד האירופי גורדון סונדלנד בפרשת "אוקראינה גייט". זאת למרות שמוקדם יותר השבוע מנעה ממנו מחלקת המדינה להופיע בפני ועדת החקירה של בית הנבחרים.

הפופולריים