מכלית נפט איראנית הותקפה מול חופי סעודיה

מכלית נפט איראנית הותקפה מול חופי סעודיה
חברת הנפט הלאומית האיראנית: מכלית הנפט נפגעה משני טילים, כ-60 מייל מנמל ג'דה בים האדום. הפיצוץ גרם נזק לשני מכלים, אין נפגעים על כלי השיט. גורם איראני: הטילים הגיעו מסעודיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מכלית הנפט האיראנית שהותקפה, אוקטובר 2019
צילום:

פיצוץ אירע הבוקר (שישי) במכלית נפט איראנית שהייתה בים האדום, סמוך לחופי ג'דה שבסעודיה, כ-60 מייל מהנמל. חברת הנפט הלאומית האיראנית מעריכה שכלי השיט נפגע משני טילים, שהראשון שוגר בשעה 05:00 והשני כ-20 דקות לאחר מכן. לפי גורם איראני רשמי, הטילים הגיעו ככל הנראה מסעודיה. 


המכלית האיראנית שהותקפה

בטלוויזיה האיראנית מדווחים שהפיצוץ גרם נזק לשני מכלים הנמצאים על כלי השיט, "סאביטי", השייך לחברת הנפט הלאומית של איראן. לפי הדיווחים אין נפגעים באירוע והמצב על סיפון המכלית בשליטה. סוכנות הידיעות האירנאית "שאנה", מדווחת שנפסקה דליפת הנפט מהמיכלית.

בחודש שעבר האשים צבא סעודיה את איראן כי היא עומדת מאחורי ההתקפה נגד מתקני הנפט במזרח סעודיה. במסיבת עיתונאים שנערכה במדינה הוצגו שברי הטילים והמל"טים שנעשה בהם שימוש בתקיפה.

דובר צבא סעודיה הציג סרטון ממצלמת אבטחה שתיעד כביכול את אחד המל"טים בדרכו ליעדו. עוד אמר כי הם שיתפו את תוצאות החקירה עם בעלי בריתם. גם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ הצטרף לההאשמות ואמר כי נראה שהאיראנים אחראים לתקיפה, אך הוסיף שארצו אינה מעוניינת במלחמה עם טהראן. 

הפופולריים