"ראינו שהוא יורה ושמישהו נפל": יו"ר הקהילה היהודית בהאלה משחזר את רגעי האימה

"ראינו שהוא יורה": שחזור רגעי הפחד בבית הכנסת
בשיחה עם כאן חדשות מספר מקס פריברוצקי על השתלשלות האירועים. לדבריו: "הבאנו שולחנות וכיסאות וכל דבר אפשרי כדי לחסום את הדלת". במניפסט של המחבל נכתב: "המטרה – להרוג כמה שיותר אנטי-לבנים שאפשר, עדיף יהודים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הכנסת שבו התרחש פיגוע ירי בהאלה, גרמניה, 10.10.19
צילום: צילום: רויטרס, אי-פי

יושב ראש הקהילה היהודית בהאלה שבגרמניה, מקס פריברוצקי, סיפר היום (חמישי) לכאן חדשות על רגעי האימה בתוך בית הכנסת, בשעה שהרוצח ירה בשני בני אדם ביום הכיפורים. הוא תיאר כיצד המחבל ירה על דלת בית הכנסת, בזמן שהם היו באמצע קריאת התורה. "כמובן שהייתה פאניקה כי שמענו את היריות מבחוץ", תיאר. "קודם חסמנו את הדלת מבפנים ואת הדלת השנייה. הבאנו שולחנות וכיסאות וכל דבר אפשרי משם וביצרנו את הדלת למקרה שהוא יצליח להיכנס לחצר".


בשיחה משחזר פריברוצקי את האירוע ואומר: "הוא עמד וירה על הדלת, איפה שעומד עכשיו רכב המשטרה עמד הרכב שלו, הוא ירה באישה הזאת וראינו את זה. ראינו בשידור חי שהוא יורה ושמישהו נפל. לא ראינו שזו אישה או מי זאת הייתה והאמת שהיינו בשוק". הוא סיפר כי אחד מבקבוקי התבערה שזרק המחבל נפל לתוך הסוכה שכבר נבנתה במקום.

ברשת פורסם מסמך שככל הנראה חיבר המחבל שטפן בלייט, שבו פירט על הכנתו לפיגוע בבית הכנסת. במניפסט מוצגות תמונות של כלי הנשק והתחמושת שבהם השתמש המחבל, והוא הבהיר שמטרתו היא: "להרוג כמה שיותר אנטי-לבנים שאפשר, עדיף יהודים". 

הפופולריים