המחבל בגרמניה תיעד את הפיגוע: "היהודים הם שורש הבעיות"

המחבל בגרמניה: "היהודים הם שורש הבעיות"
נתניהו הגיב: "הפיגוע הוא עוד ביטוי לכך שהאנטישמיות באירופה מתגברת" • קנצלרית גרמניה מרקל גינתה את הפיגוע • יו"ר הסוכנות היהודית הרצוג שוחח עם שר החוץ הגרמני: "הבטיח צעדים נחרצים נגד האנטישמיות בארצו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד המחבל בפגיוע בהאלה גרמניה 9 באוקטובור
צילום:

הפיגוע ליד בית הכנסת בגרמניה: המחבל, שרצח היום (רביעי) אישה וגבר בעיר האלה שבמזרח גרמניה, נשמע אומר בתיעוד שפורסם בעת הפיגוע: "היהודים הם שורש כל הבעיות". ב"שפיגל" דווח כי המחבל הוא גרמני בן 27 בשם שטפן באלייט. הוא צילם חלק מהפיגוע באמצעות מצלמת קסדה ותוך כדי קילל יהודים וטען כי הם מקור כל הרוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "הפיגוע נגד הקהילה בהאלה ביום הכיפורים, היום הקדוש ביותר לעמנו, הוא עוד ביטוי לכך שהאנטישמיות באירופה מתגברת. בשם העם בישראל אני שולח תנחומים למשפחות הקורבנות ואיחולי החלמה מהירה לפצועים. אני קורא לשלטונות בגרמניה להמשיך לפעול בנחישות נגד תופעת האנטישמיות". קנצרלית גרמניה אנגלה מרקל גינתה את הפיגוע. יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג שוחח עם שר החוץ של גרמניה הייקו מאס: "הבטיח צעדים נחרצים נגד האנטישמיות בארצו".


ממשרד החוץ נמסר: "אנחנו מזועזעים מההתקפה האנטישמית ועוקבים בדאגה אחרי ההתפתחויות". שר החוץ ישראל כ"ץ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הפיגוע "מזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה היהודית" וקרא לשלטונות בגרמניה להגביר את המאבק באנטישמיות.


גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס בצאת יום הכיפורים לפיגוע שאירע בגרמניה ואמר: "אני קורא להנהגה בגרמניה ובעולם החופשי כולו למצות את הדין ביד קשה ובלתי מתפשרת מול האנטישמיות ותוצאותיה".

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג אמר בתגובה: "העולם כולו רואה ושומע ועליו להבין שאין פשרות במאבק בשנאת היהודים ובאנטישמיות. הסוכנות היהודית מלווה את הקהילה היהודית המתפתחת בעיר האלה. אנו נסייע לכל הגורמים לרבות ממשלת גרמניה בסיוע וחיזוק הקהילה היהודית ועמידתה מול גל האנטישמיות הנורא הזה".

הפופולריים