גרמניה: שני הרוגים באירועי ירי מחוץ לבית כנסת

גרמניה: שני הרוגים באירועי ירי מחוץ לבית כנסת
הירי אירע בעיר האלה וחשוד אחד נעצר. דווח כי מדובר במפגע אחד - גרמני במוצאו. בנרצחים - אישה וגבר בשני אירועי ירי. אירוע ירי נוסף התרחש בעיר סמוכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרוגים באירוע ירי בהאלה בגרמניה, 9.10.19
צילום: צילום: אי-פי

אישה וגבר נרצחו היום (רביעי) באירועי ירי סמוך לבית כנסת בעיר האלה שבמזרח גרמניה. ראש הקהילה היהודית המקומית, מקס פריבורוצקי, אישר כי המפגע ניסה להסתער על בית הכנסת. אירוע ירי נוסף אירע בעיר לנדסברג, כ-15 ק"מ מהאלה. המשטרה הצליחה לעצור את היורה, אך חושדת כי ישנם מפגעים נוספים. ב"בילד" דווח כי מדובר במפגע אחד ממוצא גרמני.


לפי דיווח בכלי תקשורת גרמני, המפגעים ניסו לחדור אל בית הכנסת, ומשלא הצליחו - ירו אל עבר דוכן שווארמה. המחבל תיעד חלק מאירוע הירי ונשמע אומר: "היהודים הם שורש כל הבעיות". ישנם שני פצועים קשה בבית החולים. בנוסף, המפגעים גנבו מונית ונסעו לכיוון מינכן. במהלך המרדף אחריהם הייתה תאונה ומפגע אחד נעצר. אחרים עדיין במנוסה. בבית הכנסת היו כ-80 חברי קהילה.


עד ראייה סיפר לערוץ טלוויזיה הגרמני: "הוא השתמש בנשק אוטומטי. ראיתי ילדה, אני חושב שהיא הייתה קורבן. הוא היה נראה כמו שוטר – לבוש בתלבושת קרב. היה לו נשק ונשק אוטומטי ושמעתי שזרקו רימון לבית הכנסת. שמעתי פיצוץ".


שר החוץ הגרמני הייקו מאס הגיב לאירוע: "הירי בבית הכנסת במהלך יום כיפור פגע בכולנו בלב. כולנו צריכים להיאבק נגד האנטישמיות במדינתנו. מחשבותיי עם ההרוגים והפצועים, משפחותיהם, ובשעותיה הקשות של המשטרה".

קאנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ פרסם הודעת גינוי לאירוע הירי: "אלה חדשות איומות וליבי עם משפחות ההרוגים. עלינו לעשות הכל כדי להגן על הקהילות היהודיות באופן היעיל ביותר. אפס סובלנות לאנטישמיות".

משטרת האלה אמרה כי אפשר שישנם כמה חשודים באירוע מחוץ לבית הכנסת ברחוב הומבולד שברובע פאולוס. תחנת הרכבת המרכזית בעיר נסגרה והרכבות לא עוצרות בה. באירוע נפרד, שהתרחש אתמול בעיר לימבורג שבמערב גרמניה, חטף אדם ממוצא סורי משאית. הוא פגע בשמונה מכוניות ופצע שמונה בני אדם לפני שנעצר. המשטרה חוקרת את האירוע בלימבורג כמעשה טרור.

הפופולריים