מושלת הונג קונג: אם המחאות יסלימו - הצבא הסיני עשוי להתערב

קארי לאם: "אם המחאה תסלים - הצבא הסיני יתערב"
לאחר סוף שבוע אלים במיוחד, המושלת קארי לאם ציינה כי לא מדובר כבר במחאה שקטה בעד דמוקרטיה. עם זאת, היא הביעה תקווה שהממשל בהנהגתה יפתור את המשבר בכוחות עצמו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות סוערות בהונג קונג
צילום: אי-פי

מושלת הונג קונג, קארי לאם, הזהירה הלילה (שלישי) כי צבא סין עשוי להתערב בנעשה בעיר ולהיכנס אליה, אם המחאות יסלימו. עוד הוסיפה לאם כי היא עדיין מקווה שהממשל בהנהגתה יפתור את המשבר בכוחות עצמו.

עדיין מקווה לפתור את המשבר. לאם במסיבת עיתונאים (צילום: אי-פי)

לאם קראה לגורמים מחוץ להונג קונג שמותחים ביקורת על התנהלות הממשל, לקבל את המציאות שלפיה חלה הסלמה חדה באלימות בארבעת החודשים האחרונים. היא ציינה כי לא מדובר כבר במחאה שקטה בעד דמוקרטיה. לאם אמרה את הדברים במסיבת עיתונאים, לאחר סוף שבוע ארוך של אלימות שפרצה בעקבות החלטתה לאסור על המפגינים לעטות מסיכות על פניהם.

הצעת חוק ההסגרה - חוק שהיה אמור לאפשר הסגרתם של מבוקשים לסין כדי להעמידם למשפט - עוררה לפני ארבעה חודשים גל מחאה אדיר בהונג קונג, וכמיליון אזרחים יצאו לרחובות בתוך כשבוע. רבים ראו במהלך צעד נוסף בהשתלטות של בייג'ינג, ופגיעה קשה בזכויות האוטונומיות של התושבים. גם פעילי זכויות אדם וממשלות זרות התנגדו להצעה, בטענה שבסין קיימת מדיניות של עינויים ותנאי מעצר לא אנושיים בבתי הכלא, ומערכת משפט לא שקופה. כמו כן, הם אמרו שהדבר יפגע במוניטין ובעצמאותה הכלכלית של הונג קונג באזור. בחודש שעבר הודיעה לאם על כוונתה לבטל את הצעת החוק, אך המחאה ניצתה מחדש שוב ושוב.

הפופולריים