יפן: קוריאה הצפונית שיגרה לפחות טיל בליסטי אחד לעבר הים

יפן: קוריאה הצפונית שיגרה טיל בליסטי לעבר הים
אחרי שהסכימה לקיים שיחות עם ארה"ב, קוריאה הצפונית שיגרה, על פי דיווחים, "קליעים לא מזוהים" בחופה המזרחי אל עבר המים הכלכליים של יפן. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם לכלי שיט באזור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות השיגור מקוריאה הצפונית כפי שהן מוצגות בטלוויזיה בסיאול, 02.10.19
צילום: צילום: אי-פי

קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (רביעי) "קליעים לא מזוהים" אל ים יפן, כך נמסר מהכוחות המשולבים של קוריאה הדרומית. ממשלת יפן מתארת את המשוגר כ"טיל בליסטי" אחד לפחות ואומרת כי הוא נחת במים הכלכליים שתחת ריבונותה. דובר ממשלת יפן ציין כי לפי שעה, לא ידוע על נזק שנגרם לכלי שיט באזור.

בבית נשיא קוריאה הדרומית נמסר כי ייתכן ומדובר בטיל ששוגר מצוללת, אך גורם אמריקאי שלל זאת ואמר כי הטיל לא שוגר מצוללת. ראש ממשלת יפן שינזו אבה גינה את האירוע ואמר כי ארצו תעשה הכל כדי להגן על עצמה.

השיגור מתבצע על רקע הודעת משרד החוץ של קוריאה הצפונית אתמול לפיה השיחות עם ארצות הברית יחודשו בשבוע הבא. במחלקת המדינה האמריקנית אישרו את הפרטים. זאת לאחר שלפני כשלושה שבועות שיגרה קוריאה הצפונית שני טילים לא מזוהים מאזור מרכז המדינה לעבר ים יפן, כך לפי הודעת הכוחות המשולבים של קוריאה הדרומית. קודם לכן טענו מומחים צבאיים בפני רשת CNN כי השיגורים האחרונים של קוריאה הצפונית בוצעו כדי לבדוק את יעילותן של מערכות ההגנה האוויריות שמשמשות את יפן, קוריאה הדרומית וארה"ב. גם הפעם מסרו כוחות קוריאה הדרומית כי הם "עוקבים וערוכים לשיגורים נוספים" .

שלשום אמר יועצו לשעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לביטחון לאומי, ג'ון בולטון, כי "קים ג'ונג און לעולם לא יוותר מרצונו על הנשק הגרעיני". לדבריו, המשטר בפיונגיאנג יוצא נשכר מגרירת הרגליים במשא ומתן עם האמריקנים.

הפופולריים