מטה הבחירות של ביידן במכתב לרשתות הטלוויזיה: אל תראיינו את עו"ד של טראמפ

ביידן לתקשורת: אל תארחו את סנגורו של טראמפ
ברקע הליך ההדחה נגד הנשיא טראמפ, במטה הבחירות של המועמד לנשיאות טוענים - "ג'וליאני ישקר בידיעה וברצון" • יועצו של טראמפ לשעבר: "מוטרד עמוקות מפרשת השיחה בין הנשיא למקבילו האוקראיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וג'ו ביידן
צילום: צילום: אי-פי

על רקע פרשת השיחה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלינסקי, שלח הערב (ראשון) מטה הבחירות של המועמד לנשיאות ג'ו ביידן מכתב לרשתות הטלוויזיה המרכזיות בקריאה שלא לארח את רודי ג'וליאני. הטענה שלהם היא שג'וליאני, סנגורו הפרטי של טראמפ, שמתמודד עם הליך הדחה, "ישקר בידיעה וברצון". 

ביידן ובנו האנטר היו המטרה המרכזית בשיחה בין טראמפ לבין נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, בה ביקש לכאורה המנהיג האמריקני ממקבילו לפתוח בחקירה בעניינו של האנטר, שהיה חבר בדירקטוריון של חברה אוקראינית "בוריסמה". על פי דיווחים, ג'וליאני אף נפגש עם בכירים במשרד המשפטים האוקראיני במטרה לקדם את הנושא.

תומס בוסרט, עוזרו לשעבר של טראמפ ששימש כיועצו לענייני ביטחון הפנים בימים הראשונים בממשלו, אמר כי הוא "מוטרד עמוקות" ממה שעולה בפרשה. "בקשתו של הנשיא מזלנסקי הייתה מבוססת על תיאוריית קונספירציה מעוותת לחלוטין, ואני מיואש מכך שהנשיא וקבוצת פרקליטיו ממשיכים אותה", הוסיף.

מסקר שהתפרסם היום בערוץ CBS עלה כי כ-55% מהאמריקנים תומכים בפתיחת הליך ההדחה נגד הנשיא. עוד עלה כי בין אלו המזוהים כדמוקרטים קיימת תמיכה רחבה למהלך, בעוד בקרב הרפובליקנים – 77% הביעו התנגדות.

ביום רביעי בלילה הודיעה יו"ר בית הנבחרים, הדמוקרטית ננסי פלוסי, רשמית על פתיחת הליכי הדחה נגד טראמפ בעקבות שיחתו עם נשיא אוקראינה וניסיונו להסתיר את תלונת חושף השחיתויות בנושא מהקונגרס. בהודעה בקונגרס אמרה פלוסי כי במעשיו הפר טראמפ את החוקה האמריקנית ובגד בשבועת האמונים שלו כנשיא. ״אני יכולה לומר באחריות שמעשי ממשל טראמפ פוגעים בבטחוננו הלאומי״, אמרה. טראמפ כתב בתגובה כי מדובר ב"התנכלות נשיאותית" ו"ציד מכשפות". 

הפופולריים