יוון: מהגרים העלו באש אוהלים; לפחות אדם אחד נהרג

יוון: מהגרים העלו באש אוהלים; לפחות הרוג אחד
המהגרים במחנה הפליטים באי לסבוס זועמים על כוחות הכיבוי שלטענתם לא מיהרו לבוא, ודורשים לעבור מהאי ליבשת בשל צפיפות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחנה הפליטים בלסבוס, 29 בספטמבר
צילום: רויטרס

באי היווני לסבוס העלו היום (ראשון) מהגרים באש אוהלים במחנה הפליטים שבו הם שוהים והשלטונות אומרים כי לפחות אדם אחד נהרג. עם זה, עד־ראייה אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי שלושה בני אדם נהרגו: אישה ושני ילדים.

לאחר האסון גבר זעמם של המתפרעים משום שלטענתם מכבי האש לא מיהרו להגיע. מהגרים רבים החלו להתעמת עם שוטרים ואלה ירו לעברם גז מדמיע. משטרת יוון שיגרה מאתונה כוחות נוספים במטוסי תובלה מדגם "הרקולס" בניסיון להשתלט על ההתפרעות. מחנה הפליטים בלסבוס ערוך לקליטת 3,000 בני אדם אך מספר תושביו גדול פי ארבעה ויותר. הפליטים דורשים משלטונות יוון להעבירם מהאי אל היבשת.

מחאות בלבנון: "העם רוצה להפיל את המשטר"

בתוך כך, מאות לבנונים הפגינו במרכז ביירות במחאה על המצב הכלכלי וקראו קריאות זעם נגד שרי הממשלה וחברי הפרלמנט של לבנון. כמה מהמפגינים חסמו לזמן קצר צירי תנועה ראשיים בביירות והבעירו בהם צמיגים. כ־500 בני אדם התקבצו בכיכר המרכזית של בירת לבנון וצעדו לעבר מתחם הממשלה והפרלמנט. רבים מהם צעקו את הסיסמה המזוהה עם "האביב הערבי": "העם רוצה להפיל את המשטר".

אחרים כינו את שרי הממשלה ואת חברי הפרלמנט "גנבים". תגרה פרצה בין כמה מפגינים לשוטרים לבנונים סמוך למתחם הממשלה והשוטרים הדפו אותם בעזרת מגנים ואלות. לפני כשלושה חודשים אישר הפרלמנט בביירות תקציב־צנע כדי לחלץ את כלכלת לבנון מנטל החובות הכבד ולאפשר לה לקבל סיוע של מיליארדי דולר ממוסדות בין־לאומיים. השבוע התעורר חששם של הלבנונים כי המחסור בדולרים יביא לפיחות בערך הלירה הלבנונית ולעליית מחירים.

הפופולריים