משתי המפלגות: גורמים בכירים לשעבר תמכו בהדחת טראמפ

משתי המפלגות: בכירים לשעבר תמכו בהדחת טראמפ
על המכתב חתם גם מנהל לשעבר של המרכז הלאומי למלחמה בטרור וסגן מזכיר המדינה. רשת CNN פרסמה כי גורמים בבית הלבן אישרו כי תכתיבי שיחות טראמפ עם זלנסקי עברו דרך מערכת מסווגת וממודרת מהרגיל, שרק למעטים יש גישה אליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וולודימיר זלנסקי
צילום: צילום: אי-פי

יותר מ-300 גורמים לשעבר בסוכנויות הביטחון של ארצות הברית, משתי המפלגות, חתמו היום (שישי) על מכתב תמיכה בחקירת ההדחה של הנשיא דונלד טראמפ. על המכתב חתם גם מנהל לשעבר של המרכז הלאומי למלחמה בטרור וסגן מזכיר המדינה.

רשת CNN פרסמה כי גורמים בבית הלבן אישרו את דבריו של חושף השחיותיות כי תכתיבי שיחות הנשיא טראמפ עם מקבילו האוקראיני ולודימיר זלנסקי עברו דרך מערכת מסווגת וממודרת מהרגיל, שרק למעטים יש גישה אליה. עוד דווח כי דבר המעבר למערכת המסווגת הגיע מכיוונם של עורכי הדין של המועצה לביטחון לאומי.

עוד דווח בארצות הברית כי יושבי ראש שלוש ועדות הקונגרס האמריקני זימנו את שר החוץ מייק פומפאו למסור מסמכים הנוגעים להתנהלות ממשל טראמפ עם אוקראינה. במכתב הזימון נאמר כי המסמכים נדרשים כחלק מחקירת ההדחה של הדמוקרטים נגד טראמפ ואיימו כי אי הפקתם תהווה עדות לשיבוש.

אמש פורסמה בלוס אנג'לס טיימס הקלטה של טראמפ בה נשמע מתייחס למקור שחשף את השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה. "כמו מרגל. אתם זוכרים מה היו עושים בימים הטובים לבוגדים?", אמר. הניו יורק טיימס דיווח כי המקור הוא איש ארגון הביון האמריקני ה-CIA שהגיע להתמחות בבית הלבן כאנליסט.

218 חברי קונגרס כבר הודיעו על תמיכתם בפתיחת הליך הדחה נגד טראמפ. מדובר ברוב של חברי הקונגרס, שיכולים להצביע בבוא העת על הדחת הנשיא ולהעביר את ההכרעה לסנאט. משרד המשפטים האמריקני פרסם אתמול את תזכיר השיחה בין טראמפ וזלנסקי, מיולי האחרון, על רקע הליך ההדחה נגד טראמפ. מהתמלילים עולה כי הנשיא האמריקני ביקש ממקבילו האוקראיני "לבדוק" את ענייניהם של סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, ובנו האנטר ביידן באוקראינה.

הפופולריים