פרשת טראמפ-זלנסקי: ביידן גרם לפיטורי התובע באוקראינה?

ג'ו ביידן גרם לפיטורי התובע באוקראינה?
התובע הכללי לשעבר הצהיר בשבועה כי פוטר בשל סירובו לסגור תיק בעניינה של חברה, שבה בנו של סגן נשיא ארה"ב לשעבר היה חבר דירקטוריון. דווח שביידן האב לא היה שבע רצון מסירובו של התובע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וולדימיר זלנסקי
צילום: צילום: אי-פי

פרשת טראמפ ונשיא אוקראינה החדש ממשיכה להסתבך: לפי דיווחים אמריקניים שפורסמו היום (שישי), התובע הכללי לשעבר של אוקראינה, ויקטור שוקין, הצהיר בשבועה כי הוא פוטר לאחר שסרב לסגור את התיק בעניינה של חברה אוקראינית לייצור גז "בוריסמה". עוד עלה מהדיווח כי סגן נשיא ארצות הברית דאז, ג'ו ביידן, לא היה שבע רצון מסירובו של התובע לסגור את התיק נגד החברה, שבה כיהן בנו של ביידן כיהן בדירקטוריון.

מוקדם יותר היום קרא טראמפ לראש ועדת המודיעין של הקונגרס להתפטר באופן מיידי. לטענתו אדם שיף שיקר לסנאט והונה את הציבור האמריקני - "הוא הקריא תסריט מפוברק", אמר הנשיא.

אמש פורסמה בלוס אנג'לס טיימס הקלטה של טראמפ בה נשמע מתייחס למקור שחשף את השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי. "כמו מרגל. אתם זוכרים מה היו עושים בימים הטובים לבוגדים?", אמר. הניו יורק טיימס דיווח כי המקור הוא איש ארגון הביון האמריקני ה-CIA שהגיע להתמחות בבית הלבן כאנליסט.

הפופולריים